Rusi sfúkli Slovákov, MS 2019 sú v nedohľadne. Antl: Nie sme o toľko horší

Ruskí hádzanári sfúkli v Petrohrade slovenských reprezentantov a hneď v prvom stretnutí si utvorili v 1. skupine kvalifikácie MS 2019 ideálnu pozíciu. Domáci celý zápas jasne dominovali a zvíťazili 32:22 (20:11).

26.10.2017 20:14 , aktualizované: 20:59
Ľubomír Ďuriš Foto: ,
Ľubomír Ďuriš v akcii počas domáceho zápasu s Ruskom.
debata (3)

Slováci nastúpili na pôde favorita prvý raz pod vedením dánskeho trénera Heineho Jensena, ale nepodaril sa im zopakovať úvod predchádzajúcej kvalifikácie (bojovalo sa o účasť na tohtoročných ME), keď v Moskve vybojovali senzačnú remízu (31:31). Neskôr doma podľahli Rusom len tesne (24:25).

Tentoraz im chýbali niektoré skúsené opory (Tomáš Urban, Martin Straňovský, Oliver Rábek). Viedli síce 1:0, ale v ďalších minútach nedokázali eliminovať najmä ruskú útočnú silu a skóre narastalo v ich neprospech. V 24. min prvý raz prehrávali o desať gólov (6:16).

Po prestávke sa už len pokúšali zmierniť prehru, ale príliš sa im to nedarilo. V úvode druhého polčasu síce znížili na sedemgólový rozdiel (16:23 a 17:24), ale to bolo ich maximum. V 50. min mali domáci dovtedy najvyšší náskok v zápase – jedenásťgólový (28:17) a čoskoro aj dvanásťgólový (31:19 a 32:20). Posledné slovo patrilo M. Mikitovi, ktorý sa dvoma gólmi postaral už len o kozmetickú úpravu vysokej prehry.

V druhom zápase 1. skupiny sa zrodila remíza Luxemburska a Fínska (23:23). Do druhej fáze kvalifikácie MS, budúcoročnej júnovej baráže, postúpia zo šiestich skupín len ich víťazi. V nedeľu nastúpia Slováci proti Luxembursku v Považskej Bystrici (15.00).

Rusko – Slovensko 32:22 (20:11)

• Najviac gólov za Rusko: Dibirov 7
  • Zostava a góly SR: T. Paul, Žernovič – D. Kalafut 4, Petro, Kopčo 1, M. Volentics 1/1, R. Antl 2, Michalka, P. Hruščák 1, Ľ. Ďuriš 1, M. Mikita 2, J. Mikita 3/1, M. Baláž, L. Urban 2, D. Krok 5/2, Guzy
  • pok. hody: 1/1 – 7/4, vylúčení: 4 – 3, rozhodovali: Nikolič a Stojkovič (obaja Srb.), 3000 divákov

LUXEMBURG

Luxembursko – Fínsko 23:23 (14:10) – hrali 25. 10.

Radoslav Antl (krídelník SR): „V prvom rade treba povedať, že desaťgólový rozdiel neodzrkadľuje reálnu silu oboch tímov. Rusi hrali dnes výborne, padlo im takmer všetko do bránky, ale v skutočnosti nie sme o toľko horší. Rozdiel bol v agresivite a v ťahu na bránku, zachytal im aj brankár. Rozhodla obrana, ktorú mali oveľa lepšiu. Vyťažili z nej góly z protiútokov i druhej vlny. Naša hra v ofenzíve nebola taká dobrá ako ich defenzíva.“