Čajky dostali lekciu. Kouča sklamali Američanky

27.09.2017 19:02
Angelika Slamová
Zľava: Angelika Slamová z Piešťanské Čajky a Weronika Gajda z CCC Polkowice. Autor: ,

Trinásť bodov za polčas, mizerná streľba a absolútna nemohúcnosť v útoku. Obrovský rozdiel v kvalite oboch družstiev sa naplno prejavil hneď od začiatku.

Piešťanské Čajky nemali v utorňajšom prvom zápase kvalifikácie o postup do basketbalovej Euroligy žiaden nárok na úspech. Favorizovaným Polkowiciam podľahli jednodznačne 46:71 (13:37), pričom v druhom polčase poľský tím výrazne ubral z plynu. Odvetu, ktorá bude mať už len formálny charakter, odohrajú už zajtra o 19.00 v Pol­kowiciach.

„Polkowice ukázali enormnú kvalitu. My nemáme žiadne skúsenosti z Euroligy a v prvom polčase to bolo na palubovke cítiť. Trinásť bodov za polčas je veľmi málo, ale treba priznať, že nám nepadli ani ľahké strely. Potom sme kopili chyby v útoku aj obrane a silný súper nás za to trestal. Najväčšie pozitívum je, že Páleníková a Slamová dostali veľa minút v takomto náročnom zápase a spolu s nimi si zahrala aj Jakubcová. Bohužiaľ, nemohli sme sa spoľahnúť na americké posily ako náš súper,“ priznal tréner Martin Pospíšil.

Boydová a Smithová zaznamenali 0, resp. 6 bodov a ďaleko zaostali za očakávaniami od legionárok. „Očakávame od nich viac. Oveľa, oveľa, oveľa viac. Nemôžu nás ťahať len slovenské a české hráčky,“ naznačil kouč Piešťan.

Kapitánka Lenka Bartáková hovorila o zápase s Polkowicami ako o veľkej škole pre všetky hráčky i celý klub. „Mrzí ma, že sme prehrali o toľko bodov, ale nie som nahnevaná. Každá z nás získala obrovskú skúsenosť a tento zápas sme si napriek všetkému užili. Do odvety pôjdeme s hlavami hore a verím, že odohráme lepší zápas,“ tvrdila.

Hoci v odvete už nebudú hráčky Piešťan bojovať o postup do Euroligy a ani víťazstvo na poľskej pôde sa po strede nejaví reálne, tréner vie, čo od hráčok vyžaduje.

„Čo sa týka kvality, karty sú jasne rozdané. Musíme však ukázať viac disciplíny. V prvom zápase nám uchádzal herný koncept. Ak budeme bojovať od prvej do poslednej minúty a dodržíme herný plán, budem spokojný. Polkowice sú momentálne veľmi kvalitný euroligový tím s dvoma americkými hráčkami základných pätiek vo WNBA. Niektoré veci sa jednoducho nedajú oklamať. Okrem toho majú v tíme množstvo ďalších výborných hráčok,“ uznal Pospíšil.

#Piešťanské Čajky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

73,99
Srdce červené ruže valentín

Srdce červené ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk