Vystrieľala rekord ženskej NBA. Zahrá si opäť za Slovensko?

12.09.2017 07:29

Už vlani sa definitívne zaradila medzi najväčšie hviezdy ženskej NBA. Americká basketbalistka Kristi Toliverová, ktorá je dôverne známa aj slovenským fanúšikom, predviedla v zámorskej profesionálnej súťaži málo vídané divadlo.

Kristi Toliverová na jednom z tréningov...
Kristi Toliverová na jednom z tréningov slovenskej reprezentácie. Autor: Pravda, Ivan Majerský

Šikovnú rozohrávačku s neomylnou pravačkou si priaznivci pamätajú z pôsobenia v slovenskej reprezentácii. Pred troma rokmi pomohla Slovenkám k postup na ME 2015 a medzi najlepšie hráčky potom patrila aj na samotnom turnaji.

Vlani získala vo WNBA majstrovský titul s Los Angeles, teraz chce dokázať rovnakú vec s Washingtonom. Tím z hlavného mesta postúpil do semifinále play off aj vďaka jej výkonu v druhom stretnutí série.

Toliverová bola jednoducho na nezastavenie. Proti New Yorku nastrieľala 32 bodov, z čoho bolo až deväť trojok, čím prekonala absolútny rekord súťaže.

„V živote som nič také nevidela. Niesla sa na krásnej vlne,“ pochválila strelkyňu jej hviezdna spoluhráčka Elena Delle-Donneová. Toliverová pokorila rekord v legendárnej hale Madison Square Garden. „Toto je play off. Ak nevyhráte, idete domov. Prišla som do Washingtonu byť líderkou a to si plním,“ vyhlásila razantne.

Do slovenskej reprezentácie ju priviedol vtedajší generálny manažér národného tímu Daniel Jendrichovský.

„Kristi je výnimočný strelec, čo potvrdila už prvý rok na univerzite Maryland, keď ako nováčik poslala finále NCAA do predĺženia. Začiatky vo WNBA, aj v Európe mala ťažké, no jej učebnicová streľba ju predurčuje k veľkým strelám. Veľmi jej držím palce, aby cesta Mystics neskončila na Minnesote. Verím, že ani v slovenskom drese ešte nepovedala posledné slovo,“ povedal Jendrichovský pre špecializovaný portál Basket.sk.

#wnba #Washington Mystics #Kristi Toliverová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk