Zápas sledovalo 55 239 divákov. Domáci Poliaci nestačili na Srbov

Volejbalisti Fínska, Srbska, Ruska a Slovinska vstúpili víťazne do turnaja majstrovstiev Európy v Poľsku (24. augusta - 3. septembra 2017).

24.08.2017 22:48
volejbal ME Poľsko Foto: ,
Zápas Poľsko - Srbsko sledovalo 55 239 divákov.

V základnej A-skupine v Gdansku Fíni zdolali Estóncov 3:2. Fíni viedli 2:0, napokon museli o svojom víťazstve rozhodnúť v tajbrejku.

Vo večernom dueli „áčka“ domáci Poliaci nečakane nezískali ani set v zápase proti Srbom a podľahli im 0:3. Tento zápas na futbalovom Národnom štadióne vo Varšave sledovalo 55 239 divákov.

Vo štvrtok odštartovali aj súboje v krakovskej C-skupine. Rusi si poradili s Bulharmi 3:0, prvým rozhodcom bol Slovák Dušan Hodoň. Slovinci zdolali Španielov 3:0, zdolaní vzdorovali len v úvodnom sete.

ME 2017 volejbalistov v Poľsku – štvrtok:

A-skupina (Gdansk):
Fínsko – Estónsko 3:2 (21, 22, –25, –22, 9)
Poľsko – Srbsko 0:3 (-22, –22, –20) – hralo sa vo Varšave na Národnom futbalovom štadióne (55 239 divákov)