Mladé Slovenky šokovali favorita. Majú šancu na postup do top osmičky

12.08.2017 19:28
Hádzanárky Slovenska do 17 rokov
Nástup slovenských hádzanárok pred stretnutím v D skupine na majstrovstvách Európy do 17 rokov Autor: ,

Slovenské hádzanárske kadetky sa v druhý hrací deň postarali o najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu európskeho šampionátu hráčok do 17 rokov v Michalovciach. V piatok zaskočili Nórky a vďaka triumfu 25:23 nad favoritkami majú reálnu šancu na postup do najlepšej osmičky tímov na ME.

Víťazstvo nad Nórskom je o to väčšou senzáciou, že v júli podľahli tomuto súperovi na prípravnom turnaji hladko 15:27. „Už pred šampionátom som hovoril, že na zdolanie jedného z favoritov potrebujeme deň, keď nám všetko sadne a podáme výkon na hranici našich možností. Ten prišiel a som rád, že sme stretnutie doviedli do víťazného konca,“ uviedol Heine Ernst Jensen, ktorého zverenky deň predtým v úvodnom vystúpení na turnaji nestačili na Španielky (25:36).

„Vo štvrtok sme prehrali so súperom, ktorý bol vo všetkom lepší. Z dievčat opadla tréma a búrlivá atmosféra ich strhla k vynikajúcemu výkonu. Dievčatá si začali užívať, že hrajú pred domácimi fanúšikmi. Tí boli skvelí,“ dodal dánsky kormidelník zo slovenskej lavičky Jensen.

Edina Pastoreková (Slovensko) počas stretnutia...
Edina Pastoreková (Slovensko) počas stretnutia D-skupiny Španielsko - Slovensko na majstrovstvách Európy hádzanárok do 17 rokov. Autor: SITA, Viktor ZAMBORSKÝ

Ešte v 37. min (12:16) nič nenasvedčovalo, že po záverečnom hvizde vypukne slovenská radosť. K obratu zavelila brankárka Izabela Kondášová, ktorá viacerými zákrokmi podržala svoje družstvo. „Každý sa snažil odviesť maximum, hrali sme na hranici našich možností. Ťažko sa opisujú pocity po víťazstve nad jedným z najlepších tímov na turnaji,“ uviedla Kondášová, ktorá chytala v domácom prostredí, keďže je brankárkou Iuventy.

Slovenky potrebujú potvrdiť zisk dvoch bodov v nedeľu, keď na záver základnej D-skupiny nastúpia proti Srbkám. V prípade úspechu budú potrebovať na postup aj pomoc Španielok proti Nórkam.

#Michalovce #ME hádzanárok do 17 rokov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk