Na úvod neprekvapili. Mladé Slovenky prehrali so Španielskom

Slovenské reprezentantky sa vo svojom úvodnom stretnutí na majstrovstvách Európy v hádzanej hráčok do 17 rokov v Michalovciach nepostarali o prekvapenie. Zverenky trénera Heineho Jensena podľahli vo štvrtok v Chemkostav aréne v otváracom zápase základnej D-skupiny rovesníčkam zo Španielska jednoznačne 25:36 (12:20).

10.08.2017 21:45
Hádzaná ME 17: Španielsko - Slovensko Foto: ,
Strieľa Reka Meszaros (Slovensko) počas stretnutia D-skupiny Španielsko - Slovensko na majstrovstvách Európy hádzanárok do 17 rokov.

Mladé Slovenky budú mať druhú šancu zaskočiť favorita v piatok 11. 8., keď opäť od 17.30 h nastúpia proti Nórkam, ktoré vo štvrtok zdolali Srbky 23:16 (12:8).

O osude duelu sa rozhodlo prakticky už v prvom polčase. Slovenky v úvode krátko viedli, ale potom súperky päťgólovou šnúrou otočili skóre vo svoj prospech. Po štvrťhodine hry mali už päťgólový náskok (11:6), ktorý potom zdvojnásobili, ale tesne pred prestávkou zverenky Jensena dvoma gólmi znížili rozdiel. V druhom polčase sa slovenské kadetky dotiahli na 16:22, ale viac sa už nepriblížili. Naopak, Španielky zveľadovali svoje vedenie až na 34:21. V závere dovolili domácim kozmetické zmiernenie prehry.

ME hádzanárok do 17 rokov – D-skupina:

Nórsko – Srbsko 23:16 (12:8)
Slovensko – Španielsko 25:36 (12:20)
Zostava a góly SR: Kondášová, Chudovská – Belušková, Kóšová 2, Popovcová 9, Ratvajská 1, Duranková 1, Pastoreková 1, Manczal, Mészáros 2, Barbora Lanczová 2, Holíncová 1, L. Tomášechová 1, Trepáčová 3, Michálková 2
pok. hody: 5/4 – 6/5, vylúčené: 3 – 2, rozhodovali: Duplijová a Kaverinová (obe Ukr.), 700 divákov