Mladí Slováci sa nepoučili z prehier. Čaká ich boj o zotrvanie medzi elitou

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov prehrali v piešťanskej Diplomat aréne s rovesníkmi z Ruska 55:76 (31:41) v piatkovom zápase v skupine o 9. - 16. miesto na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Bratislave a Piešťanoch.

04.08.2017 20:27 , aktualizované: 22:03
Basketbal, ME do 18 rokov Foto: ,
Mladí slovenskí basketbalisti zakončujú akciu.

Najlepším strelcom výberu SR bol s 13 bodmi Maroš Zelizňák. Na zverencov Richarda Ďuriša čaká v sobotu dôležité stretnutie o zotrvanie medzi elitou.

Mladí Slováci nezachytili úvodnú štvrtinu, ktorú prehrali 15:20. Dohnať manko sa im nepodarilo ani v druhej, v ktorej zaostali 16:21. Po polčase teda prehrávali 31:41. Ruskí basketbalisti zvyšovali svoj náskok aj v ďalšom priebehu zápasu, v tretej štvrtine dominovali 22:13. Napokon vyhrali 76:55 a Slovákov vyradili z elitnej kategórie.

ME basketbalistov do 18 rokov – skupina o 9. – 16. miesto:

Rusko – Slovensko 76:55 (20:15, 21:16, 22:13, 13:11)

• Najviac bodov Ruska: Savrasov 18, Jeršov 15
  • Zostava a body SR: Zelizňák 13, Kádaši 9, Majerčák 7, Janošov 6, Javorský 0 (Ondruš 6, Kubala 5, Bizub 4, Danielič 3, Páleník 2)
  • TH: 21/16 – 6/4, fauly: 15 – 23, trojky: 6 – 5.

Hlas (zdroj: slovakbasket.sk)

Richard Ďuriš (hlavný tréner basketbalistov SR „18“): „Bohužiaľ sme sa nedokázali poučiť zo všetkých prehier, ktoré doteraz na turnaji prišli. Opäť sa rozhodlo na útočnom doskoku. Darmo máme naskautovaného súpera, darmo mu dovolíme ťažkú strelu, keď on si potom loptu doskočí a poľahky skóruje. Rusi mali 25 útočných doskokov a to hovorí samé za seba. Mrzí nás, že sme v najdôležitejšom zápase nepredviedli náš najlepší výkon.“

Viac na túto tému: #slovenská reprezentácia basketbalistov do 18 rokov