Body veterána Rančíka nestačili. Slováci prehrali v Arménsku

Slovenskí basketbalisti prehrali na palubovke Arménska 61:75 (30:46) v stredajšom prvom zápase v rámci A-skupiny európskej predkvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019. Najlepším strelcom SR bol s 20 bodmi veterán Radoslav Rančík, ktorý sa do reprezentácie vrátil po siedmich rokoch.

02.08.2017 22:48
Basketbal, Slovensko Foto: ,
Spoločná fotografia. Hráči A-tímu (v modrom) na snímke s kolegami z reprezentácie do 18 rokov.

Slováci vstúpili do zápasu v Jerevane odhodlane a vyhrali prvú štvrtinu 20:15. Čo však získali v prvej časti, to v druhej premárnili. Arméni zverencov trénera Ivana Rudeža prevalcovali 31:10. Po polčase zaostávali za domácim výberom výrazne o 16 bodov (30:46). Mužstvo Arménska aj naďalej zvyšovalo svoje vedenie a zápas doviedlo do víťazného konca 75:61.

Slovenský výber nastúpil v zostave bez Richarda Körnera, ktorý sa zranil v poslednom tréningu pred cestou do Arménska.

Výsledok zápasu európskej predkvalifikácie o postup na MS v Číne 2019:
A-skupina:
Arménsko – Slovensko 75:61 (15:20, 31:10, 13:9, 16:22)
Najviac bodov Arménska: Hess 22, Boatright 16, Mkrtchjan 14
Zostava a body SR: R. Rančík 20, Jones 12, Sedmák 9, Ihring 4, Baldovský 0 (Žiak 9, Baťka 7, Musil, Bachan, Krajčovič všetci 0).
TH: 14/13 – 17/10, fauly: 20 – 22, trojky: 6 – 9.

hlas po zápase:
Ivan Rudež, tréner SR: „Kontrolu nad zápasom sme stratili už v prvom polčase, keď sme pri prechodoch nepremieňali jednoduché koše. V drese arménskeho tímu vynikali americkí hráči, ktorí dominovali v streľbe a Ryan Boatright v hre 1 na 1. Mali sme v útoku hrať šikovnejšie, ale máme spomedzi všetkých tímov v predkvalifikácii mužstvo s dvomi najmladšími rozohrávačmi a chyby sú súčasťou procesu naberania skúsenosti. Američania sa v súperovom drese prezentovali výbornou streľbou, my sme viaceré príležitosti nevyužili. Musíme sa zlepšiť v hre na oboch koncoch ihriska. Keďže Slovensko vynakladá veľa úsilia, aby plnilo pravidlá Medzinárodnej basketbalovej federácie FIBA, tak očakávame, že tak činia aj ostatné krajiny. V druhom polčase nemali oba tímy rovnaké podmienky.“