Senzácia sa nekonala. Mladí Slováci prehrali s Litvou a sťahujú sa do Piešťan

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov prehrali v osemfinále ME tejto vekovej kategórie s favorizovanou Litvou 55:79. Výsledok znamená, že mladí Slováci nepostúpili do štvrťfinále a budú bojovať v skupine o 9.-16. miesto.

02.08.2017 20:07
Slovenskí basketbalisti do 18 rokov Foto: ,
Basketbalisti Slovenska na ME hráčov do 18 rokov

Slovákom nevyšiel štart do zápasu, keď prvý kôš z hry dali až po piatich minútach. Vtedy už súper viedol 13:0 a s istotou napĺňal úlohu favorita. Po ďalších košoch hráčov z pobaltskej krajiny to bolo už 17:2 a domáci vyzerali na uterák.

V druhej štvrtine však zabojovali, spresnili kombinácie i streľbu a podarilo sa im dotiahnuť na prijateľný rozdiel. Po trojke Danieliča prehrávali zverenci Richarda Ďuriša len o štyri body 21:25, ale stíhacia jazda ich stála veľa fyzických síl. To využil súper a do konca polčasu zvýšil svoje vedenie na 41:27.

Po zmene strán sa Slováci snažili o zvrat, ale na kvalitnejšieho súpera nemali. Ten si s prehľadom udržiaval pohodlný náskok, postupne ho zvyšoval a súperovi napokon uštedril prehru o 24 bodov.

Litva bez väčších problémov postúpila do štvrťfinále, kde sa stretne s víťazom večerného duelu Taliansko – Rusko. Slováci sa sťahujú do Piešťan, kde budú bojovať v skupine o 9.-16. miesto.

hlas po zápase:
Maroš Zelizňák, pivot SR U18: „Mysleli sme si, že to bude ľahšie. Avšak mentálne sme zlyhali. Veľmi sme chceli, bojovali, ale nešlo to. V úvode sme doplatili na zlé doskoky, oni dali ľahké koše. Dohnať stratu nás stálo veľa síl. Prehra nás mrzí, ale ideme bojovať ďalej.“