Volejbalisti potrápili favorizovaných Nemcov, no podľahli im v troch setoch

Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v belgickom Kortrijku na turnaji G-skupiny (19. - 23. júla) v rámci záverečnej III. fázy európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Talianska a Bulharska.

20.07.2017 17:12 , aktualizované: 22:31
Tomáš Kriško Foto: ,
Smečuje slovenský reprezentant Tomáš Kriško.

Po stredajšej prehre 0:3 s domácimi Belgičanmi zverenci Andreja Kravárika vo štvrtok popoludní podľahli favorizovaným Nemcom 0:3 (-23, –21, –24).

V prvom sete Slováci zaostávali 15:20, manko zmazali (22:22), no koncovka patrila Nemcom. V závere druhej časti boli na tom slovenskí reprezentanti ešte lepšie, viedli 21:19, vzápätí však prišla šesťbodová nemecká šnúra a bolo 0:2. Vo finiši tretieho setu mali Slováci tesne navrch (21:20), svoje úsilie však ani tentoraz nedotiahli do zdarného konca. Spomedzi Kravárikových zverencov najčastejšie uspel smečiar Tomáš Kriško (14 bodov), v dobrom svetle sa ukázal striedajúci univerzál Michal Petráš (10 b.).

Slovákov ešte v Kortrijku čakajú súboje proti Bielorusom (piatok, 15.00), Estóncom (sobota, 17.30) a Španielom (nedeľa, 15.30). V záverečnej III. fáze kvalifikácie bojuje sexteto z druhých priečok skupín májovej II. fázy eliminácie. Na MS postúpi iba najlepší.

Slovensko, ktoré dosiaľ na svetovom šampionáte neštartovalo, v máji bojovalo na turnaji v Holandsku, kde v konečnom účtovaní nestačilo len na domáci výber. Istotu účasti na MS majú z európskych krajín hostitelia šampionátu Taliansko a Bulharsko, obhajca titulu Poľsko a sexteto víťazov skupín II. fázy kvalifikácie – Francúzsko, Holandsko, Slovinsko, Rusko, Srbsko a Fínsko.

Kvalifikácia volejbalistov o postup na MS 201 – G-skupina – Kortrijk:

Belgicko – Bielorusko 3:0 (18, 12, 17)
Estónsko – Španielsko 3:0 (22, 20, 19)

Slovensko – Nemecko 0:3 (-23, –21, –24)
89 minút, rozhodovali: Partiainen (Fín.) a Markelj (Slovin.), 140 divákov
Zostava a body SR: Prešinský 6, Končal, Ogurčák 2, Ondrovič 5, Mlynarčík 5, Kriško 14, libero Vitko (Palgut 1, M. Petráš 10, Ludha)

Ďalší program SR:
piatok 21. 7.: Bielorusko – Slovensko (15.00)
sobota 22. 7.: Slovensko – Estónsko (17.30)
nedeľa 23. 7.: Španielsko – Slovensko (15.30)

Hlas (zdroj: svf.sk):

Andrej Kravárik (tréner SR): „Podali sme o päťdesiat percent lepší výkon než v prvom zápase proti Belgicku. Zatlačili sme súpera servisom a následne fungovala obrana na sieti a v poli. Všetky sety boli tesné, no v záveroch sme urobili viac chýb ako súper, a to rozhodlo. Najviac ma mrzí druhý set, v ktorom sme viedli 21:19 a od tohto stavu sme sa nepohli. Je to škoda, pretože chlapci podali naozaj veľmi dobrý výkon a takto by to malo vyzerať aj v ďalších zápasoch. V piatok nás čaká dôležitý duel proti Bielorusku, s ktorým sme sa stretli nedávno v príprave. Verím, že podáme taký výkon, ktorý nám prinesie prvé víťazstvo.“

Viac na túto tému: #slovenská volejbalová reprezentácia