Slováci prehrali druhýkrát v rade. Proti Austrálii neuhrali ani jeden set

Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení na helsinskom turnaji D-skupiny (8. - 10. júna) v rámci základnej fázy II. výkonnostnej divízie Svetovej ligy 2017. Slováci v hokejovej Hartwall Arene po štvrtkovej prehre 0:3 s domácimi Fínmi v piatok podľahli Austrálčanom 0:3 (-21, -19, -23).

09.06.2017 15:46
Slovensko, volejbal Foto: ,
Slovenskí volejbalisti pred zápasom proti Kube.

Slovenskí reprezentanti v treťom sete zmazali štvorbodové manko (16:20) a vyrovnali na 22:22, záver však nezvládli a nevynútili si pokračovanie. Austrálčania sa Slovákom revanšovali za minulotýždňovú prehru 1:3 z popradského turnaja B-skupiny. Slováci si v Helsinkách ešte zmerajú sily s Číňanmi (sobota, 14.00 h).

Nový tréner SR Andrej Kravárik inkasoval druhú prehru od minulotýždňového prevzatia funkcie, pre jeho zverencov to bol druhý neúspech v sérii v celkovo piatom stretnutí v tohtoročnej Svetovej lige. Slováci boli na minulotýždňovom popradskom turnaji B-skupiny stopercentní; postupne zvíťazili nad Japoncami (3:0), Austrálčanmi (3:1) aj Portugalčanmi (3:0). Zároveň boli po úvodných turnajoch, teda tretine programu, na čele 12-člennej II. divízie pred Slovincami a Turkami. Po dvoch neúspechoch v Helsinkách Slováci klesli na druhú priečku, lídrami II. divízie sú Slovinci.

Kravárikových zverencov po turnaji v Helsinkách čaká ešte turnaj I-skupiny v holandskom Haagu (16. – 18. júna, súperi Holandsko, Česko a Kórejská republika). Na Final Four II. divízie do austrálskeho Gold Coast (24. – 25. 6.) postúpia tri mužstvá s najlepšou bilanciou po odohraní základnej fázy. Austrália ako organizátor má istú účasť.

Slovensko – Austrália 0:3 (-21, –19, –23)

84 minút
Zostava a body SR: Zaťko, Lux 9, Kohút 3, Mlynarčík 15, Kriško 4, Ondrovič 2, liberá Turis, Ogurčák a Paták (Bencz, Palgut 3, Prešinský 2, Chrtiansky 1)
Najviac bodov Austrálie: Passier 12, Roberts a L. Smith po 11