Cleveland premárnil 21-bodový náskok a utrpel prvú prehru v play off

Trojka Averyho Bradleyho v poslednej sekunde riadneho hracieho času rozhodla o víťazstve basketbalistov Bostonu na palubovke Clevelandu 111:108 v nedeľňajšom treťom stretnutí finále Východnej konferencie NBA.

22.05.2017 07:08
LeBron James Foto: ,
LeBron James v zápase proti Bostonu.

Hoci Cavaliers viedli v tretej štvrtine až o 21 bodov 77:56, predsa utrpeli prvú prehru v tohtoročnej vyraďovacej časti; v súčte so záverom minulej sezóny im Celtics preťali 13-zápasovú víťaznú šnúru a v sérii znížili na 1:2.

„Al Horford ma skvele uvoľnil a Marcus Smart mi výborne prihral, takže som mohol vystreliť,“ komentoval Bradley rozhodujúci kôš, pred ktorým lopta chvíľu tancovala po obruči. Spomenutý Smart nastúpil v základnej zostave namiesto zraneného lídra tímu Isaiaha Thomasa a nastrieľal 27 bodov vrátane 7 trojok. „Pri absenciách musíme zabrať všetci ostatní. Podporujeme Isaiaha a prajeme si, aby tu bol s nami, ale chápeme, že to nie je možné. Musíme bojovať bez neho,“ vravel Smart.

Ťahúň Clevelandu LeBron James za 45 minút na palubovke dal iba 11 bodov (z hry 4/13) a stratil až šesť lôpt, odčiniť jeden zo svojich najslabších výkonov v play-off môže opäť v utorok v zápase číslo štyri opäť na domácej palubovke. Aby prekonal Michaela Jordana a stal sa najlepším strelcom v histórii vyraďovacej časti, potrebuje ešte 73 bodov.

Finále play-off NBA – nedeľa (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA Cleveland – Boston 108:111 (35:24, 31:26, 21:32, 21:29) – stav série 2:1 Najviac bodov: Irving 29, Love 28 (7 trojok, 10 doskokov),T. Thompson 18 – Smart 27 (7 trojok), Bradley 20, Horford 16

Viac na túto tému: #Cleveland Cavaliers #Boston Celtics