NBA: San Antonio je bližšie k finále konferencie, ale zranil sa mu Leonard

Basketbalové San Antonio je jedno víťazstvo od postupu do finále play off Západnej konferencie NBA, kde už čaká na súpera Golden State.

10.05.2017 08:15 , aktualizované: 08:37
Kawhi Leonard Foto: ,
Kawhi Leonard zakončuje jednu z akcií San Antonia.

V semifinálovej sérii o Texas Spurs v utorok zdolali Houston na domácej palubovke 110:107 po predĺžení a na zápasy vedú 3:2. V piatom súboji ich nezastavilo ani zranenie Kawhiho Leonarda, ani triple-double Jamesa Hardena 33 bodov, 10 doskokov a rovnaký počet asistencií. Leonard v tretej štvrtine stúpil na nohu Hardena, poranil si členok a do konca riadneho hracieho času nastupoval v obmedzenom režime, v predĺžení už do hry nezasiahol.

Zastúpil ho Danny Green, ktorý v nadstavenej päťminútovke strelil sedem zo svojich 16 bodov. „Veľmi ma to škrelo, pretože som chcel hrať. O to som mal väčšiu radosť, keď som videl, ako to chlapci zvládajú aj bezo mňa. V šiestom zápase chcem hrať,“ rezolútne vyhlásil Leonard.

Nestarnúci Manu Ginóbili si v stretnutí pripísal 12 bodov s jednou trojkou, mala poradové číslo 313 v kariére v play off a to znamená 3. miesto v historických tabuľkách za Rayom Allenom (385) a Reggiem Millerom (320). V závere predĺženia navyše Argentínčan zblokoval trojkový pokus Hardena, ktorý v posledných 10 minútach zápasu dosiahol len štyri body, premenil iba jeden zo šiestich pokusov z hry a štyrikrát prišiel o loptu. „Netriafal som kôš,“ konštatoval líder hostí. Rockets už štvrtý raz za sebou nezvládli piaty zápas za stavu 2:2 a vo štvrtok budú pred vlastnými divákmi odvracať záver sezóny.

Semifinále play off NBA – utorok (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

San Antonio – Houston 110:107 (32:29, 26:31, 28:25, 15:16 – 9:6) – stav série 3:2
Najviac bodov: Leonard 22 (15 doskokov), Mills 20, Aldridge 18 (14 doskokov) – Harden 33 (10 doskokov, 10 asistencií), Beverley 20, Ryan Anderson 19

Viac na túto tému: #San Antonio Spurs #Houston Rockets