Hádzaná: Slováci zachraňovali remízu proti Čiernej Hore v poslednej sekunde

Hádzanári Slovenska nedosiahli prvé víťazstvo v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2018 v Chorvátsku.

03.05.2017 20:38
Tomáš Urban Foto: ,
Tomáš Urban zo Slovenska počas kvalifikačného zápasu ME 2018 v hádzanej proti Čiernej Hore.

Zverenci trénera Martina Liptáka v stredajšom stretnutí 3. kola 6. skupiny remizovali v Hlohovci s hráčmi Čiernej Hory 27:27 (15:11).

Svoje konto navýšili na dva body a v tabuľky sú už na postupovej 2. priečke o skóre pred Rusmi a svojimi stredajšími protivníkmi. Neohrozenými lídrami sú Švédi, ktorí prvú polovicu kvalifikačných bojov zavŕšili hladkým triumfom v Petrohrade nad Rusmi 29:21 (17:10).

Slováci sa najbližšie predstavia už v sobotu 6. mája, keď od 20.00 h nastúpia v Bijelom Polji na odvetu proti výberu domácej Čiernej Hory.

Slovensko – Čierna Hora 27:27 (15:11)

Zostava a góly SR: R. Štochl, T. Paul – Slaninka, Petro 1, Dudáš 2, M. Straňovský 1, T. Urban 9/6, M. Volentics, Antl 2, P. Hruščák 5, Ľ. Ďuriš 4, M. Mikita, L. Urban, Rábek 3, D. Krok, Guzy
Najviac gólov za Č. Horu: Borozan 11
pok. hody: 6/6 – 4/3, vylúčení: 7 – 10, ČK: 59. Markovič za 3 vylúčenia, 60. Lasica za faul, rozhodovali: Elíasson a Pálsson (obaja Isl.), 2000 divákov

Na prvý gól čakala zaplnená Sporta aréna do 5. min, ale padol do slovenskej siete. Potom však T. Urban premenil pokutový hod i následnú kontru a v 7. min bolo 2:1 pre SR. Hostia vzápätí zužitkovali presilovku a na konci úvodnej desaťminútovky vyhrávali 3:2.

Tímy sa striedali vo vedení aj v ďalšom priebehu. Ako prví si viac ako jednogólový náskok vypracovali Slováci, keď najskôr aktívny T. Urban z pokutového hodu a potom delovkou Hruščák prekonali čiernohorského brankára – 10:8 v 24. min.

O tri minúty neskôr, keď na 12:9 zvýšil M. Straňovský, si zobral kouč hostí Djukič oddychový čas. Jeho zverencom to však nepomohlo, lebo o chvíľu prehrávali už 10:15. Tesne pred prestávkou Grbovič skorigoval na 11:15.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom aj napriek tomu, že im Štochl chytil sedmičku. V 33. min kanonier Borozan znížil na 13:15. Slováci potom opäť odskočili na 19:15 v 41. min, ale stačilo chvíľkové zaváhanie a zrazu bolo v 47. min už len 20:19. Úspešné zákroky Paula v bránke zužitkovali jeho spoluhráči na úpravu skóre na 23:20.

Balkánski súperi sa však držali zubami-nechtami, v 54. min znížili z pokutového hodu na 23:24 a v 58. min Borozan svojím desiatym presným zásahom vyrovnal na 26:26. Slováci mali v záverečnej minúte výhodu presilovej hry, ale pre pasivitu prišli o loptu. Potrestal ich Borozan, ale v poslednej sekundy hostia faulovali a T. Urban z pokutového stanovil konečný rezultát na 27:27.

Viac na túto tému: #hádzaná