Hádzanári Prešova sa rozlúčili s Ligou majstrov víťazstvom

Hádzanári Tatrana Prešov sa rozlúčili s účinkovaním v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2016/2017 víťazstvom.

11.02.2017 17:47 , aktualizované: 18:17
hádzaná, Tatran Prešov, radosť Foto: ,
Radosť hádzanárov Prešova.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka si v sobotňajšom stretnutí 10. kola C-skupiny poradili vo svojej Tatran handball aréne so španielskym tímom Naturhouse La Rioja 30:27 (18:16). Prešovčania zdolali tohto súpera, ktorý už mal istotu postupu do play-off, vo štvrtom vzájomnom dueli premiérovo. Zaujímavosťou je, že Šarišania vyhrali polčas rovnakým výsledkom ako na pôde Naturhousu, tentoraz však zvládli druhé dejstvo lepšie a La Rioje sa revanšovali za októbrovú prehru z Logroňa 27:33.

Hráči Tatrana poskočili po štvrtom triumfe v tabuľke na 3. priečku so ziskom 9 bodov, či si ju udržia, rozhodnú výsledky nedeľňajších stretnutí HC Metalurg Skopje (Maced.) – Čechovskí Medvedi (Rus.) a Montpellier HB (Fr.) – Elverum Handball (Nór.).

Tatran Prešov (SR) – Naturhouse La Rioja (Šp.) 30:27 (18:16)

• Zostava a góly Tatrana: Bražnyk, Čupryna 1 – Rábek 9/2, M. Šárpataky, Hrstka 2, D. Krok 6, Sadovyj, Ľ. Šárpataky, L. Urban 2, Pekár, Číp 2, Peskov, Vučko 4, Jankovič 4, Páleš, Carapkin
  • Najviac gólov za Naturhouse: Sánchez-Migallón 5, Muňoz Cabezon 5/1
  • Pok. hody: 2/2 – 1/1, vylúčení: 2 – 3, rozhodovali: Nabokov a Kulik (obaja Biel.), 2500 divákov

V úvode sa tímy striedali vo vedení, Tatran prvýkrát naklonil skóre na svoju stranu v 5. min (3:2) a o chvíľu neskôr opäť Rábek svojím tretím presným zásahom dal na 4:3. Hostia však štvorgólovou šnúrou otočili na 8:5 v 13. min, keď nekompromisne trestali technické chyby domácich. Prešovský tréner Trtík si vzápätí zobral oddychový čas. Jeho zverencom sa podarilo vyrovnať v 18. min počas presilovej hry, keď strelou cez celé ihrisko skóroval brankár Čupryna (9:9). Potom však spravili hráči v zelených dresoch ďalšie chyby a v 23. min bolo 10:12. Vývoj ako na hojdačke pokračoval ďalej. O tri minúty neskôr Vučko zvýšil na 14:12 pre Tatran. La Rioja sa dotiahla, ale v záverečných sekundách dvakrát inkasovala, a tak na prestávku išli v lepšej pozícii domáci.

Tí po zmene strán zvýšili na 19:16. Naturhouse v 40. min skorigoval na 20:22, ale ďalšia päťminútovka patrila Prešovu, ktorý odskočil na 26:21. Štvrťhodinu pred koncom sa to ukázalo ako rozhodujúci náskok. La Rioja na začiatku 51. min znížila na 24:27, ale Jankovič a dvakrát Krok sa postarali o najvyšší náskok Tatrana – 30:24 v 54. min. Španielsky tím síce následne stiahol rozdiel na 27:30, ale následnou technickou chybou sa pripravil o možnosť ešte viac zdramatizovať zá­ver.

Rastislav Trtík (tréner Tatrana Prešov): „Vedeli sme, že nám súper nedá nič zadarmo. To potvrdil aj priebeh zápasu. Oba tímy predviedli dobré výkony a bol to zaujímavý zápas pre divákov. La Rioje chýbali nejakí hráči, ale aj tak hrali hostia naplno, hoci už mali istý postup. O to viac si cením dnešný výkon. Rýchlym D. Krokom sme eliminovali tvorcu hry Naturhousu Victora Viga. Nám sa darili rýchle protiútoky.“

Oliver Rábek (spojka Tatrana a najlepší strelec duelu): „Počet gólov na mojom konte nesledujem, ale samozrejme, že ma teší, keď som najlepším strelcom. Aj keby som však dal len jeden gól a na ďalšie prihral spoluhráčom, tak mám rovnakú radosť, že sme vyhrali.“

Dominik Krok (spojka Tatrana): „Dnes sme s povedali, že po sľubnom prvom polčase už nemôžeme stratiť tento duel tak ako na palubovke súpera a jednoducho musíme vyhrať. Mali sme k dobru síce dva góly, ale po prestávke sme vyšli na palubovku, ako keby sa začínalo od nuly. Máme za sebou lepšiu sezónu v Lige majstrov ako pred rokom, ale pokojne sme mohli nazbierať aj viac bodov.“