Slováci dostali lekciu aj od Gruzíncov

Basketbaloví reprezentanti Slovenska utrpeli výraznú prehru aj v druhom stretnutí kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2017, keď v sobotu v Bratislave podľahli Gruzíncom 63:94 (29:52).

03.09.2016 20:50
Slovensko, Gruzínsko Foto: ,
Zľava: Slovák Martin Bílik a Viktor Sanikidze z Gruzínska.

Hostia si v Hant aréne rýchlo utvorili dvojciferný náskok (14:4), ktorý postupne s prehľadom zvyšovali a v poslednej štvrtine narástol až na viac než 30 bodov. Domáci pivoti Michal Baťka a Boris Bojanovský mali už v úvodných minútach na konte dve, resp. tri osobné chyby, čo trénerovi Ivanovi Rudežovi značne skomplikovalo situáciu do ďalšieho priebehu.

Slováci, ktorí v stredu prehrali v Podgorici s domácimi Čiernohorcami 65:97, sa o prvé kvalifikačné víťazstvo pokúsia 7. septembra v Prievidzi proti Albáncom (18.00).

Na budúcoročný šampionát, ktorý sa uskutoční vo Fínsku, v Izraeli, Rumunsku a Turecku, postúpia víťazi siedmich kvalifikačných skupín a štyri najlepšie mužstvá z druhých miest. Slovensko v histórii samostatnej republiky ešte nikdy neštartovalo na ME.

Slovensko – Gruzínsko 63:94 (21:30, 8:22, 17:20, 17:22)

Zostava a body SR: Körner 12, O. Tot 8, Baťka 4, Bílik 3, Jašš 2 (Žiak 14, Baldovský a Bachan po 6, Belavý a Miloševič po 3, Krajčovič 2, B. Bojanovský 0)
Najviac bodov Gruzínska: Šengelia 18, M. Dixon 16 (4 trojky), Sanadze 14 (3 trojky), Burnajadze 13, Pačulia 12 TH: 12/6 – 38/29, fauly: 34 – 17, trojky: 7 – 11