Čiernohorci v kvalifikácii roztrhali Slovákov o 32 bodov

Prehrou o 32 bodov v Podgorici s domácimi Čiernohorcami (65:97) vstúpili basketbaloví reprezentanti Slovenska v stredu do kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2017.

31.08.2016 23:30

Zverenci chorvátskeho trénera Ivana Rudeža držali s veľkým favoritom krok iba v prvej polovici úvodnej štvrtiny. Kým v 5. min svietil na tabuli ešte stav 10:9, v úvode druhej desaťminútovky už mali Balkánci od súpera dvojciferný odstup (26:13). Slováci premenili v prvom polčase len 8 z 29 streleckých pokusov z hry a zaostali v ňom o 22 bodov. Po zmene strán Čiernohorci ešte zvýraznili svoje vedenie, ktoré chvíľami narástlo aj na 39 bodov (85:46). Výber Bogdana Tanjeviča ovládol dianie pod košom doskočenými loptami (45:28) aj bodmi z vymedzeného územia (52:28).

Na Slovákov čaká v sobotu 3. septembra od 18.00 h v bratislavskej Hant aréne v druhom dueli F-skupiny ďalší favorit – Gruzínsko, ktoré si v stredu poradilo doma s Albánskom hladko 86:47. Na budúcoročný šampionát, ktorý sa uskutoční vo Fínsku, v Izraeli, Rumunsku a Turecku, postúpia víťazi siedmich kvalifikačných skupín a štyri najlepšie mužstvá z druhých miest. Slovensko v histórii samostatnej republiky ešte nikdy neštartovalo na ME a ani teraz by nemalo miešať postupové karty.

Čierna Hora – Slovensko 97:65 (22:13, 28:15, 27:16, 20:21)

• Najviac bodov Čiernej Hory: Dašič 17, Todorovič 13 (10 doskokov), Vučevič a Dubljevič po 12, N. Ivanovič 11
  • Zostava a body SR: Baťka 14, Bílik a Körner po 4, O. Tot 1, Jašš 0 (B. Bojanovský 12, Žiak 9, Miloševič a Baldovský po 8, Bachan 3, Krajčovič 2, Belavý 0)
  • TH: 16/10 – 24/18, fauly: 19 – 20, trojky: 9 – 5, 3260 divákov
Viac na túto tému: #basketbal