Dubovcová s Nestarcovou na olympiádu do Ria nepôjdu. Prehrali s Češkami

Slovensko v stredu definitívne prišlo o šancu na zisk miestenky v plážovom volejbale na augustových olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro.

22.06.2016 18:02
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová Foto:
Natália Dubovcová (vpravo) a Dominika Nestarcová.

Slovenské reprezentantky prehrali v osemfinále záverečného turnaja európskeho Kontinentálneho pohára 2014 – 2016 v nórskom Stavangeri s Češkami 1:2 na zápasy a s podujatím sa rozlúčili.

V Stavangeri najskôr dvojica Ľubica Šipošová, Nina Herelová podľahla favorizovanému páru Markéta Sluková, Barbora Hermannová 0:2 (-23, –16), neskôr Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou zdolali Kristýnu Kolocovú s Michaelou Kvapilovou 2:0 (13, 13). V rozhodujúcom stretnutí tímových jednotiek o postup do štvrťfinále Dubovcová a Nestarcová nestačili na Slukovú s Hermannovou a podľahli im 0:2 (-16, – 20).

Miestenku do Ria získa v Stavangeri iba víťazná krajina, strieborné a bronzové družstvo dostane ešte šancu zabojovať o štart na OH 2016 v júlovom interkontinentálnom finále v Soči.

ČESKO – SLOVENSKO 2:1 – Česko postúpilo do štvrťfinále

• Markéta Sluková, Barbora Hermannová (ČR-1) – Ľubica Šipošová, Nina Herelová (SR-28) 2:0 (23, 16) za 33 minút
  • Kristýna Kolocová, Michaela Kvapilová (ČR-19) – Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-7) 0:2 (-13, –13) za 28 minút
  • Markéta Sluková, Barbora Hermannová (ČR-1) – Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-7) 2:0 (16, 20) za 38 minút