V piatok 22. januára 2016 uplynie presne desať rokov, čo sa americký basketbalový čarodej Kobe Bryant dotýkal hviezd.

21.01.2016 11:56
Kobe Bryant Foto: ,
Kobe Bryant.

V stretnutí jeho Los Angeles Lakers proti Torontu Raptors (122:104) zaťažil konto hostí 81 bodmi a stal sa korunným princom legendárneho Wilta Chamberlaina, ktorý v drese Philadelphie 2. marca 1962 priviedol do zúfalstva obranu New Yorku rovnou stovkou bodov.

„Skutočne som vtedy nerozumel a nevedel pochopiť, čo sa to vlastne stalo. Veľmi bizarné,“ hovoril Bryant s odstupom desaťročia pre Los Angeles Daily News. „Ukázalo sa, že všetko je možné. Ešte ako dieťa máte sny a nech sú akokoľvek divoké a imaginárne, tvrdo makáte. Lebo veríte, že raz môže nastať večer ako tento.“

Bryant v prvom polčase nastrieľal „iba“ 26 bodov, v druhom sa zastavil na hranici 55. „Mýtickú“ hranicu 70 bodov vtedy 27-ročný ostrostrelec pokoril trojkovým pokusom päť minút pred záverečným klaksónom, ktorým upravil stav zápasu na 108:96. Úspešná trojka posunula strelca do úzkej spoločnosti hviezd Chamberlaina, Elgina Baylora, Davida Thompsona a Davida Robinsona, pričom medzi „sedemdesiatkármi“ chýba napríklad aj meno Michaela Jordana. Ďalšia presná strela Bryanta zasa zmazala 71-bodový rekord klubu, ktorý bol od roku 1960 v držbe Elgira Baylora. Záverečných sedem bodov si Bryant za ovácií publika pripísal po úspešnej exekúcii trestných hodov. K výnimočnej streleckej produktivite pridal aj 2 asistencie a 6 doskokov. To všetko za 42 minút na palubovke.

Osobné štatistiky Kobeho Bryanta v zápase Los Angeles – Toronto Raptors (122:104):
Odohrané minúty: 41:56
Koše z hry: 28 zo 46 pokusov
Trojbodové koše: 7 z 13 pokusov
Trestné hody: 18 z 20 pokusov
Doskoky: 2 útočné, 4 obranné