Hádzanári Prešova začali Ligu majstrov dvojcifernou prehrou

Neúspešný vstup do nového ročníka Ligy majstrov mužov majú za sebou hádzanári Tatrana Prešov.

19.09.2015 20:57 , aktualizované: 21:19
hádzaná Foto:
Ilustračná snímka.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka podľahli v sobotňajšom stretnutí 1. kola skupinovej fázy najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži klubov 2015/2016 na palubovke Futebol Clube do Porto vysoko 23:33 (11:14).

Prešovčania neodplatili portugalskému súperovi semifinálové vyradenie na kvalifikačnom turnaji LM 2011/2012 a hladkou prehrou sa v tabuľke C-skupiny zaradili s nulou na konte na 5. miesto. Ďalší zápas medzi európskou elitou čaká na Šarišanov na budúcu sobotu 26. 9., keď od 15.00 h privítajú v Tatran handball aréne bieloruský Meškov Brest.

Futebol Clube do Porto – Tatran Prešov 33:23 (14:11)

• Najviac gólov za Porto: Brito Duarte a Cuni Morales po 6
  • Zostava a góly Tatrana: Božič, Čupryna – Rábek 1, Kopčo, Hrstka 2, Sadovyj, Radčenko 4, L. Urban 1, Furlan 7, Pekár 1, Číp 1, Peskov 1, Antl 4, Ivkovič, Petro 1
  • Pok. hody: 2/1 – 0, vylúčení: 5 – 5, rozhodovali: Brkic a Jusufhodzic (obaja Rak.), 1151 divákov

Ďalšie výsledky: HC Meškov Brest (Biel.) – RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 34:22 (15:14), Čechovskí Medvedi (Rus.) – Naturhouse La Rioja (Šp.) 27:26 (13:13).

Úvod bol vyrovnaný, ale od začiatku boli v tesnom vedení domáci. Na konci druhej desaťminútovky bol ich náskok štvorgólový (11:7). Porto v 23. min zvýšilo na 13:8 a o minútu neskôr 14:9, no Prešov gólmi Čípa a L. Urbana skresal pred prestávkou rozdiel. Po zmene strán však neprišiel tlak v podaní hráčov Tatrana, hoci keď Antl v 37. min znížil na 16:18, ešte to vyzeralo nádejne. Potom však zabrali domáci a štvrťhodinu pred koncom mali k dobru sedem gólov (25:18). To však nebolo všetko zo strany Porťanov, ktorí s prehľadom kontrolovali vývoj a slovenskému majstrovi napokon uštedrili dvojcifernú prehru.

Viac na túto tému: #liga majstrov #hádzaná #Tatran Prešov