Košičanky prehrali v Montpellieri a postup do play off je v rovine sci-fi

Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom súboji A-skupiny prestížnej Európskej ligy na palubovke francúzskeho tímu Basket Lattes Montpellier Agglomération po bojovnom výkone 60:65 (26:39) a prakticky stratili šancu na postup do vyraďovacej fázy súťaže.

21.01.2015 22:00
Maroš Kováčik Foto: ,
Ilustračné foto

Zverenkyne trénera Maroša Kováčika majú z 9 zápasov na konte až 7 prehier a v zostávajúcom priebehu základnej časti by potrebovali na udržanie postupovej nádeje vyhrať všetky tri zostávajúce zápasy so silnými ruskými súpermi a USK Praha. Najbližšie sa Košičanky predstavia 28. januára na palubovke Dinama Kursk.

Montpellier (Fr.) – Good Angels Košice 65:60 (16:16, 23:10, 16:19, 10:15)
Najviac bodov: O'Heaová 14, Tanqurayová 11, Skrelová 11 – Žirková 22, Krivačevičová 11, Langhornová 10
TH: 11/10 – 12/5, fauly: 14 – 19, trojky: 7 – 7

Košičanky začali ďalší existenčný zápas sľubne. V prvej štvrtine viedli najmä vďaka Langhornovej 9:6 aj 14:12, ale dobrú fazónu si dlho neudržali. V druhej štvrtine predviedli domáce hráčky za stavu 28:26 šnúru 11:0 a so skóre 39:26 sa išlo na prestávku do kabín.

Košičanky nezložili zbrane a v 25. min sa vďaka presnej ruke kapitánky Žirkovej dotiahli na rozdiel 4 bodov (45:41). Domáce opäť odskočili na 10 bodov (52:42). Napriek tomu štvrtá štvrtina priniesla ešte drámu. Štyri a pol minúty pred koncom Žirková znížila na 55:57 z pohľadu Good Angels a po ďalších dvoch bodoch tej istej hráčky dve minúty pred koncom hostky dokonca viedli 60:59.

Neudržali to. Presné zásahy Bassovej a Skrelovej znamenali trojbodový náskok Montpellieru, ktorý bol už rozhodujúci, keďže záverečná trojka Košičankám nepadla.

Hlasy (zdroj: fibaeurope.com):

Valéry Demory (tréner Montpellieru): „Prvý polčas sme odohrali na solídnej úrovni. V tretej štvrtine však prestali byť moje hráčky agresívne a postrácali veľa lôpt. Napokon sme zvíťazili, ale nehrali sme dobre. Mohli sme to mať jednoduchšie, ale situáciu sme si skomplikovali.“

Maroš Kováčik (tréner Košic): „V prvom polčase nám nefungovala defenzíva, ale po zmenách sa to v druhom polčase zlepšilo. Som hrdý na svoj tím napriek tomu, že sme nezvíťazili. Neurobili sme dobré rozhodnutia v útoku na konci zápasu.“