Čierna séria Knicks sa nezastavila ani v Londýne

Basketbalisti New Yorku Knicks prehrali šestnásty zápas NBA v rade, vo štvrtok v Londýne nestačili na Milwaukee 79:95 a natiahli rekordnú negatívnu sériu klubu.

16.01.2015 10:42
New York Knicks, Milwaukee Bucks Foto: ,
Brandon Knight z Milwaukee a Langston Galloway z New Yorku Knicks.

V O2 Arene netrafili kôš z úvodných desiatich striel, v celom zápase stratili 14 ofenzívnych doskokov, zaostávali už 0:14 a náskok súpera nedokázali skresať na menej ako 11 bodov. Nepomohol im ani návrat Carmela Anthonyho a Amar'eho Stoudemira. „Od prvých minút bolo jasné, že nebudeme mať veľa šancí na úspech,“ priznal tréner Knicks Derek Fisher. Jeho zverenci sú momentálne najhorším tímom NBA (bilancia 5–36) a neuspeli v 26 z 27 pos­ledných duelov. V drese Bucks dosiahol 22 bodov O.J. Mayo, Brandon Knight pridal o dva menej.

Houston mal proti Oklahome City výbornú prvú štvrtinu, James Harden v nej zaťažil konto bývalých spoluhráčov pätnástimi zo svojich 31 bodov. Houston úvodnú časť vyhral 40:18 a položil základ víťazstva 112:101. „Nedokázali sme sa z toho spamätať. Nevedeli sme ubrániť trojkovú streľbu, súper si robil, čo chcel. Nemôže sa stať, aby sme v prvej štvrtine dostali 40 bodov,“ hneval sa tréner hostí Scott Brooks. Jeho náprotivok Kevin McHale si pripísal 200. víťazstvo vo svojej kariére v NBA.

Cleveland vyhral na palubovke Los Angeles Lakers 109:102. Domáci nedokázali zužitkovať ani kariérny rekord Kobeho Bryanta – 17 asistencií. Súboj velikánov vyšiel lepšie LeBronovi Jamesovi, ktorý nastrieľal 36 bodov a prerušil šesťzápasovú sériu prehier svojho tímu.

Milwaukee – New York 95:79 (31:13, 25:24, 26:19, 13:23) – hralo sa v Londýne
Najviac bodov: Mayo 22 (4 trojky), B. Knight 20, Antetokounmpo 16 – Anthony 25, Wear 13, Calderón 11 (3 trojky)

Houston – Oklahoma City 112:101 (40:18, 24:35, 24:22, 24:26)
Najviac bodov: Harden 31 (10 asistencií, 6 trojok), Ariza 17 (3 trojky), Motiejunas 14 – Durant 24 (10 doskokov, 4 trojky), Westbrook, Waiters a R. Jackson po 16

Los Angeles Lakers – Cleveland 102:109 (30:30, 31:27, 14:22, 27:30)
Najviac bodov: J. Hill 20, Bryant 19 (17 asistencií, 3 trojky), N. Young 14 – James 36 (4 trojky), Irving 22, Love 17

Viac na túto tému: #New York Knicks #Milwaukee Bucks