Hádzanári opäť prehrali. Tentokrát nestačili na Tunisko

Hádzanári Slovenska ani vo svojom druhom zápase na 43. ročníku medzinárodného turnaja mužov Yellow Cup vo švajčiarskom Winterthure nezužitkovali polčasové vedenie.

03.01.2015 19:44 , aktualizované: 22:15
Hádzaná, slovenskí hádzanári Foto: ,
Slovenskí reprezentanti v hádzanej.

Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v sobotu Tunisanom tesne 27:28 (13:12). Slováci takisto ako v piatok proti Švajčiarom (29:31 /18:16/) premrhali nádejný priebežný stav z úvodného dejstva, v ktorom vyhrávali aj štvorgólovým rozdielom.

Reprezentanti SR nastúpia na tradičnom podujatí ešte proti výberu Bieloruska, s obhajcom prvenstva z predchádzajúceho ročníka turnaja si v Eulachhalle zmerajú sily v nedeľu 4. januára od 13.30 h.

Slovensko – Tunisko 27:28 (13:12)
Zostava a góly SR: T. Paul, Putera – Petro 1, Slaninka 1, B. Sivák, T. Urban 2, M. Briatka 2, M. Volentics 3/2, Kysel 1, Cs. Szücs ml. 2, P. Hruščák 4, Mikéci, P. Masica ml., Pekár, Rábek 11/1, Zechmeister
Najviac gólov za Tunisko: Boughanmi 6, Jallouz 5
Pok. hody: 4/3 – 2/1, vylúčení: 4 – 6, rozhodcovia: Brunner a Salah (obaja Švajč.), 1000 divákov.

Slováci opäť začali lepšie. T. Urban a Rábek sa postarali o vedenie 4:2 v 5. min, vzápätí sa zaskvel Paul pri pokutovom hode súpera a M. Briatka v 7. min zvýšil na 5:2.

Tunisania sa potom dvakrát dotiahli na rozdiel jedného gólu, ale Rábekove úspešné strely znamenajúce priebežný stav 9:6 vyústili do oddychového času afrického tímu v 17. min. Rábek svojím šiestym presným zásahom v dueli upravil v 20. min už na 10:6.

Tunisania od stavu 8:12 využili poľavenie súpera a v záverečnej päťminútovke prvého polčasu sa dotiahli na rozdiel jedného gólu (12:13).

Hráči účastníka MS 2015 hneď po zmene strán vyrovnali a keď Rábek nepremenil pokutový hod a na druhej strane z rovnakej príležitosti nezaváhal Touati, Slováci prvýkrát v zápase prehrávali (15:16).

V 39. min to bolo z pohľadu SR dokonca už 16:19, ale potom zverencom Heistera stačili necelé dve minúty, aby sa akoby opäť začínalo odznova (19:19). Tuniský tím odpovedal rovnakým spôsobom a po Tejovom góle v 48. min viedol 22:19. O päť minút neskôr bolo opäť vyrovnané 24:24, ale Slováci v zostávajúcom čase už nedokázali nakloniť skóre na svoju stranu.

Naopak, trikrát za sebou inkasovali (24:27) a Tunisania už tesné víťazstvo z rúk nepustili (28:27).

Zoltán Heister (tréner SR):
„V porovnaní s piatkovým zápasom sme podali markantne lepší výkon, aj obrana pracovala lepšie. Mali sme však smolu, dnes sme približne desaťkrát nastrelili konštrukciu súperovej bránky, sám Hruščák v druhom polčase asi štyrikrát. S tým sa dá ťažko niečo robiť, lebo boli to dobre vypracované akcie, len pri zakončení kúsok chýbal, aby lopty skončili v sieti. Mali sme na to, aby sme Tunisko zdolali, ale rozhodli tie nepremenené strely. Z hľadiska kvality hernej stránky sme ukázali stúpajúci trend. Znovu nemohol nastúpiť pre zranenie Masica, a tak Szücs musel na strednej spojke opäť odtiahnuť celý zápas, čo ho stálo veľa síl.“