Košičanky sa v Steel aréne opäť trápili. Hladko prehrali s Montpellierom

Basketbalistky Good Angels Košice neuspeli ani v druhom domácom súboji v novom ročníku prestížnej Euroligy. V Steel aréne podľahli francúzskemu tímu Basket Lattes Montpellier Agglomération po slabom druhom polčase 50:66 (24:27).

19.11.2014 20:03 , aktualizované: 21:50
Zuzana Žirková Foto: ,
Košičanka Zuzana Žirková sa snaží prejsť cez hráčky Montpellieru.

Košičanky zlyhali najmä v útoku, keď až nedosiahli ani jednu trojku a až v samom závere sa dostali aspoň na hranicu 50 bodov. Zverenkyne trénera Maroša Kováčika majú po troch odohraných zápasoch v A-skupine na konte 1 víťazstvo a 2 prehry. Už o týždeň 26. novembra čaká na Košičanky opäť v domácom prostredí náročný ruský súper Dinamo Kursk.

A-skupina EL žien:

Good Angels Košice (SR) – Basket Lattes Montpellier Agglomération (Fr.) 50:66 (12:17, 12:10, 10:18, 16:21)

• Zostava a body Good Angels: Phillipsová 14, Jonesová 12, Krivačevičová 10, Žirková 6, Kiššová 4 (Zietarová 2, Bálintová 2, Bärová 0, Fikielová 0, Hruščáková 0)
  • Najviac bodov Montpellieru: Bassová 16, Skrelová 14, Ayayiová 13, Godinová a Tanquerayová po 7
  • TH: 10/10 – 10/15, trojky: 0 – 4, fauly: 22 – 19
  • Rozhodovali: Kovačevič (Nem.), Olaru (Rum.) a Van der Heuvel (Hol.), 4600 divákov

Po opatrnom úvode odskočili hosťujúce hráčky v poslednej minúte na rozdiel 7 bodov (10:17). V úvode druhej štvrtiny Košičanky zlepšenou obranou udržali svoje súperky 4 minúty na nule a po 2 bodoch Krivačevičovej sa ujali vedenia 18:17. Potom sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú maximálne s rozdielom 3 bodov. Po prvom polčase hranom s dôrazom na defenzívu išli hostky do šatne s miernym náskokom 27:24.

V tretej štvrtine necelých 5 minút trvalo Košičankám, kým dosiahli prvé body z hry. Vtedy už prehrávali 26:34. V ďalšom priebehu vyšlo súperkám z Montpellieru niekoľko rýchlych protiútokov a minútu pred koncom tretej desaťminútovky viedli dovtedy najvyšším 12-bodovým rozdielom (30:42). Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci. Košičankám chýbala v hre ľahkosť, nemali žiadnu trojkovú streľbu a hráčky Montpellieru tvrdo trestali ich chyby v obrane. Keď 5 minút pred naplnením 40. min zvýšila Tanquerayová na 58:42 pre Basket Lattes, bolo predčasne po zápase.

Hlasy:
Maroš Kováčik (tréner Good Angels): "Náš výkon pred týždňom v Istanbule a teraz doma bol diametrálne odlišný. Neviem si to vysvetliť, naša hra miestami vyzerala smiešne. Diváci na konci pískali, čo sme si aj zaslúžili. Strieľali sme s veľmi nízkou percentuálnou úspešnosťou. Netrafili sme ani jednu trojku z devätnástich pokusov… Súper hral kombinovanú obranu, na Žirkovú ‚osobku‘ a to im vychádzalo. Faktom je aj to, že nemáme v tíme hráčku, ktorá by bola klasická pivotka a zakončovala spod koša.“

Tijana Krivačevičová (pivotka Good Angels): "Bol to zlý večer nášho družstva. Nevedeli sme sa dostať do tempa, nenašli sme našu hru počas celého zápasu. Len sme behali hore-dolu, zlyhala nám streľba. Snažili sme sa, ale nešlo to. Keď sme sa aj trochu chytili, zrazu sme prestali hrať a bojovali sme samé so sebou.“

Valéry Demory (tréner Basket Lattes): "Vedeli sme, že domáce hráčky majú slabšiu trojkovú streľbu, preto sme ich na oblúku až tak dôsledne nebránili. Táto taktika nám podľa výsledku vyšla.“

Mistie Bassová (pivotka Basket Lattes): „Tento zápas nám vyšiel veľmi dobre. Videli sme pred ním video z hry domáceho tímu a dobre sme sa pripravili. Základom bola agresívna obrana a to sa potom premietlo aj do pohody v útoku.“

Ďalšie výsledky Euroligy

A-skupina:

Dynamo Kursk (Rus.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 72:68 (22:7, 13:23, 18:21, 19:17)
ZVVZ USK Praha (ČR, trénerka Natália Hejková) – Wisla Can-Pack Krakov (Poľ., tréner Štefan Svitek) 67:66 (16:10, 18:20, 14:22, 19:14)

B-skupina:
Nadežda Orenburg (Rus.) – Bourges Basket (Fr.) 78:68 (17:15, 18:18, 27:16, 16:19)
Kayseri Agü Spor (Tur.) – Club Baconcesto Avenida Salamanca (Šp.) 71:63 (21:19, 12:15, 17:14, 21:15)
Fenerbahce Istanbul (Tur.) – Energa Toruň (Poľ.) 76:63 (21:9, 13:15, 20:14, 22:25)

Viac na túto tému: #Good Angels Košice #Euroliga basketbalistiek #Montpellier