Vo WHIL-ke prišlo aj na Most. Michalovce mu pripravili prvú prehru

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL) bodovo dotiahli na líderskú pozíciu.

31.10.2013 18:56
Michalovce, Most, Kiridžić Foto: ,
Michalovčanka Tanja Kiridžićová (vpravo) strelila Mostu štyri góly.

Zverenky trénera Jána Packu zvíťazili vo štvrtkovom šlágri 7. kola vo svojej Chemkostav aréne nad vedúcim tímom tabuľky DHK Baník Most 26:24 (13:12). Michalovčanky pripravili v dramatickom súboji úradujúcich majstrov oboch krajín celkovému víťazovi uplynulého ročníka WHIL prvú prehru v sezóne a zaostávajú za ním už len o skóre.

Iuventa Michalovce – DHK Baník Most 26:24 (13:12)

• Najviac gólov: Rebičová 8, Horňáková 5, Kiridžičová 4, Tregubovová 4/2 – Martinková 8, Janoušková 5, Vítková a Růčková po 3
  • Pok. hody: 2/2 – 2/1, vylúčené: 1 – 2, rozhodovali: Oťapka a Sivák (obaja SR), 1200 divákov

Prvý polčas šlágra bol vyrovnaný, ale väčšinu času boli vo vedení domáce. Hráčky Iuventy vyhrávali najvýraznejšie v 10. min (5:2), ale o desať minút neskôr mali mierny náskok už hostky (9:8). Záverečnú desaťminútovku o niečo lepšie zvládli Michalovčanky, ktoré otočili na 13:11, Vítková však pred prestávkou skorigovala rozdiel na jeden gól.

Iuventa na začiatku druhého dejstva dvoma gólmi odskočila na 15:12 a potom ešte trikrát v prvej polovici druhej tridsaťminútovky viedla trojgólovým rozdielom (17:14, 18:15 a 19:16), ale keď hostky znížili na 18:19, domáci kouč Packa si zobral oddychový čas. Zemplíčankam to pomohlo a znovu sa odpútali na rozdiel troch presných zásahov (21:18 a 22:19). Nasledovala však šnúra Mosta, ktorý v 54. min vyrovnal zásluhou Janouškovej (22:22). Presne štyri minúty pred koncom dokonca kanonierka Martinková poslala loptu ôsmykrát do siete a svoj tím do vedenia 24:23. V závere však zobrala zodpovednosť do svojich rúk najlepšia michalovská strelkyňa Rebičová, ktorá dvoma gólmi otočila na 25:24. Po Gubikovej úspešnom zákroku spečatila triumf majstra SR Horňáková (26:24).

Viac na túto tému: #Michalovce #hádzaná #Most #WHIL #prvá prehra