Hádzanárky Michaloviec i muži Hlohovca majú postup na dosah

Hádzanárky Iuventy Michalovce vstúpili do európskych pohárových súťaží žien v sezóne 2013/2014 vysokým víťaztvom.

12.10.2013 17:32 , aktualizované: 21:32
Tregubovová,  Michalovce, ženy, hádzaná Foto: ,
Tetyana Tregubovová (vpravo) nastrieľala izraelskej Hertzeliyi 9 gólov.

Zverenky trénera Jána Packu vyhrali sobotňajší prvý zápas 2. kola Pohára EHF nad izraelským družstvom Bnei Hertzeliya, ktoré figurovalo v zápise ako domáci tím, jednoznačne 40:28 (23:14). Michalovčanky sú pred nedeľňajšou odvetou (13. 10. o 15.00 h) opäť v Chemkostav aréne prakticky už viac ako jednou nohou v 3. kole, kde na nich čaká slovinský RK GEN-I Zagorje.

Bnei Hertzeliya (Izr.) – Iuventa Michalovce (SR) 28:40 (14:23) – hralo sa v Michalovciach

• Najviac gólov za Hertzeliyu: Vakratová 8/3, Bancziková 7
  • Zostava a góly Michaloviec: Petrócziová, Gubiková, Medveďová – Kiridžičová 4, Holešová 2, Piskayová, Markovičová 9/1, Szöllösiová 4, Rebičová 4, Habánková 1, Horňáková 3, S. Nagyová, Wollingerová, Olšovská, Tregubovová 9/2, Kovaličková 4
  • Pok. hody: 3/3 – 4/3, vylúčené: 3 – 5, rozhodovali: Thomassen a Schmack (obaja Belg.), 800 divákov

Izraelčanky neprehrávali len dvakrát – pri úvodnom hvizde a potom v 3. min po vyrovnaní na 1:1. Iuventa vzápätí prebrala vedenie a kontrolovala dianie na palubovke. Po desiatich minútach hry mala päťgólový náskok (7:2), ktorý v zostávajúcom priebehu takmer zdvojnásobila. Michalovčanky vyhrávali pred odchodom na prestávku 23:14. Na 10 gólov narástol rozdiel v 35. min po presnom zásahu Szöllösiovej. Iuventa si udržiavala väčšinou dvojciferné vedenie, ktoré bolo najviac trinásťgólové (naposledy v 59. min 40:27). Posledné slovo mali hráčky tímu Bnei Hertzeliya, ktoré znížili na konečných 40:28 z pohľadu slovenského majstra.

Ján Packa (tréner Iuventy): „Víťazstvo nad neznámym družstvom z nášho pohľadu nás teší. Ukázalo sa, že dnes už každý vie hrať hádzanú. My sme urobili nejaké chyby v obrane a naše brankárky tiež nemali najlepší deň, takže na môj vkus sme dostali trochu veľa gólov. Na druhej strane sme nemali problém v útoku i protiútoku so strieľaním gólov.“

Darilo sa aj hádzanárom HC Sporta Hlohovec, ktorí sa priblížili k postupu do 3. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2013/2014. Zverenci trénera Martina Liptáka si v sobotňajšom prvom stretnutí 2. kola poradili v hale na Zábraní s RK Borac m:tel Banja Luka jednoznačne 36:23 (15:8). Odveta, v ktorej bude tím z Bosny a Hercegoviny síce figurovať v zápise ako domáci, sa bude hrať tiež na hlohovskej palubovke už v nedeľu 13. 10. o 18.00 h.

Radosť hráčov Hlohovca. Foto: SITA, Martin Medňanský
hlohovec, hádzaná, muži, radosť Radosť hráčov Hlohovca.

HC Sporta Hlohovec (SR) – RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.) 36:23 (15:8)

• Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Kašťák, Žernovič – Mazur 5, Takáč 2, Čačič 3, Laho 3, M. Baláž 2/1, Miženko, Ľ. Ďuriš 7, Kučer 3, Petrov 1, S. Mažár, F. Zaťko 6/1, Dudáš 4
  • Najviac gólov za Banju Luku: Trivundža 6, Jankovič 4
  • Pok. hody: 3/2 – 2/2, vylúčení: 1 – 5, rozhodovali: Katsikis a Michailidis (obaja Gréc.), 1300 divákov

Hlohovčania mali raketový vstup – v 2. min viedli 3:0 a o chvíľu 4:1. Hostia bojovali a vďaka strelecky disponovanej dvojici hráčov sa pokúšali držať krok. Boracu sa podarilo znížiť na 5:6, ale Sporta vzápätí odskočila na 8:5. Dôležitý úsek pre slovenského vicemajstra, ktorý sa spoliehal na dôraznú obranu a presadzoval sa z rýchlych protiútokov, nastal, keď z 11:7 zvýšil svoje vedenie štvorgólovu šnúrou na 15:7. Bosniansky tím tesne ešte pred prestávkou skorigoval na 8:15.

Aj po prestávke mali domáci vydarený úvod. Hoci hráči Banje Luky robili, čo mohli, Liptákovi zverenci im ušli na 28:15. Tréner Hlohovca mohol svoje družstvo priestriedať a jeho zverenci bez problémov doviedli duel vo výbornej atmosfére k pohodlnému a výraznému víťazstvu (36:23).

Martin Lipták (tréner Hlohovca): „Potvrdilo sa, že zápas SEHA League v Prešove odohral Borac na pol plynu a aj to, že jeho najväčšia sila je na spojkách. Tie sme aj ubránili, ako sme si predsavzali. Od začiatku oceňujem dobrý prístup a nasadenie tímu, a hoci sme urobili niekoľko zbytočných chýb, boli sme trpezliví, neplašili sme sa za každú cenu a vypracovali si rozhodujúci náskok. S výsledkom som spokojný, pred odvetou máme dobrú východiskovú pozíciu, ale ešte nie je koniec, sme len v polčase. Borac nás neprekvapil, mali sme o ňom dostatok informácií. Novou tvárou bol len brankár Blaževič, no aj na neho chlapci našli recept. Chcem sa poďakovať skvelým fanúšikom, boli naším ďalším hráčom, hnali nás dopredu.“

Viac na túto tému: #Michalovce #ženy #hádzaná #pohár EHF