Príprava na ostrý štart: Toronto s Marinčinom i Tampa s Černákom zvíťazili

Hokejisti Toronta triumfovali nad hráčmi Buffala 5:3 v piatkovom prípravnom stretnutí pred štartom sezóny zámorskej NHL 2018/2019.

22.09.2018 10:02
Martin Marinčin Foto: ,
Slovenský obranca Toronta Martin Marinčin.

Za Maple Leafs odohral 20:41 min slovenský obranca Martin Marinčin, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod a súperovho brankára ohrozil jednou strelou. Dvoma gólmi sa pri debute na domácom ľade prezentoval hviezdny kanadský center Toronta John Tavares.

Darilo sa aj Tampe Bay v zostave so slovenským bekom Erikom Černákom v zostave, tím Lightning zvíťazil nad domácim Nashvillom jasne 5:1. Rodák z Košíc absolvoval 20:35 min, na brankára domáceho mužstva vyslal jednu strelu, inkasoval aj menší trest. Ústrednou postavou stretnutia bol útočník Tampy Bay Adam Erne, ktorý v úvodnej tretine strelil v priebehu necelých dvoch minút dva góly vrátane víťazného.

Ottawa podľahla na vlastnom ľade Chicagu 2:5, hoci v 12. min viedla 2:0. Ešte v prvej tretine znížil Luke Johnson a v druhej časti hry vyrovnal nemecký útočník Dominik Kahun. Blackhawks o víťazstve rozhodli tromi zásahmi v treťom dejstve.

Prípravné zápasy účastníkov NHL – piatok:

Philadelphia – New York Islanders 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 9. Gostisbehere (J. Voráček, Weal), 38. T. Konecny (M. Vorobiov) – 37. Jan Kovář (Leddy), 43. Johnston, 62. Pulock (Barzal, Leddy)

Ottawa – Chicago 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Góly: 7. Formenton (Skille, Harpur), 12. Duchene (Dzingel, Chabot) – 17. L. Johnson (D. Sikura, Gustafsson), 33. Kahun (Snuggerud, Massie), 42. Krüger (Martinsen), 49. Martinsen (Krüger, Johnson), 53. Hayden (Kahun)

Toronto – Buffalo 5:3 (3:2, 1:1, 1:0)
Góly: 1. Hainsey, 2. Engvall (Greening, Sandin), 4. Tavares (Liljegren, Marner), 31. Mueller, 60. Tavares – 1. Oglevie (C. Nelson), 12. C. Smith (Baptiste), 27. Thompson
Martin Marinčin (Toronto) 20:41 min, –1, 1 strela na bránku, zablokoval 2 strely súpera

Carolina – Washington 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Góly: 3. Zykov (Svečnikov, Slavin), 12. J. Staal (Slavin, McGinn), 14. Martinook (Foegele), 58. Slavin (Zykov, J. Staal), 60. Nečas (Foegele, D. Hamilton) – 13. Bäckström (Ness, Orlov)

Nashville – Tampa Bay 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Góly: 29. Josi (Subban, F. Forsberg) – 8. Erne (Volkov), 10. Erne (Cirelli), 10. Katchouk (Colton, Andreoff), 30. Andreoff (Dumont), 58. Mašín
Erik Černák (Tampa Bay) 20:35 min, 2 trestné minúty, 1 strela na bránku, 1 bodyček

St. Louis – Columbus 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Blais (Schenn, Kyrou), 14. Maroon (Tarasenko, Dunn), 59. Bortuzzo

Winnipeg – Calgary 4:3 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 27. Wheeler (Connor), 37. Byfuglien (Lipon), 59. Little (Griffith, Ehlers), 61. Byfuglien (Wheeler, Scheifele) – 8. Pollock (Mangiapane, Sproul), 24. Dube, 32. Quine (Rychel)

Viac na túto tému: #Martin Marinčin #Tampa Bay Lightning #Erik Černák