Tretia výhra Slovana za sebou. Drámu rozuzlil v predĺžení Červený

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľňajšom domácom dueli KHL Červenú hviezdu Kchun-lun 4:3 po predĺžení a pripísali si už tretie víťazstvo za sebou.

14.10.2018 19:40 , aktualizované: 20:00
Patrik Virta, Alexander Lazušin Foto: ,
Slovanista Patrik Virta ohrozuje brankára Kchun-lunu Alexander Lazušina.

V tabuľke Západnej konferencie preskočili Dynamo Moskva a posunuli sa so ziskom 14 bodov na 10. priečku, za ôsmym Viťazom Podoľsk zaostávajú iba o bod.

V nedeľňajšom súboji sa hosťom podarilo odpovedať na presilovkové presné zásahy Jeffa Taffea, Michala Řepíka aj zásah Matúša Sukeľa, o predĺženie sa postaral 16 sekúnd pred koncom tretej tretiny Martin St. Pierre. Druhý bod pre Slovan zariadil po úniku Rudolf Červený.

Najbližšie sa Slovan predstaví opäť vlastným fanúšikom, v utorok 16. októbra o 18.30 h privíta Admiral Vladivostok.

HC Slovan Bratislava – Červená hviezda Kchun-lun 4:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 1:2 – 1:0)
Góly: 24. Taffe (Řepík, É. Gélinas), 40. Řepík (Červený, Bailey), 53. M. Sukeľ (Sersen, A. Liška), 61. Červený – 32. Lajunen (Beck, C. Kane), 45. Beck (Yip), 60. St. Pierre (Beck)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Belov, Sergejev – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 6809 divákov
Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, A. Jánošík, Bačík, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – A. Liška, M. Sukeľ, Červený – Lamper, C. Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau
Kchun-lun: Lazušin – Lajunen, Gragnani, Kundrátek, K. Redlihs, Juen, Bartley – Palola, J. Sundström, Lundh – Fontaine, Mertl, Tičar – Yip, St. Pierre, Beck – Latta, C. Kane, Squires

V úvodnej desaťminútovke sa v dvoch šanciach ocitol domáci Řepík, ale jediný Rus v tíme hosti brankár Lazušin nekapituloval. Medzitým neuspeli ani Virta a Taffe. Za hostí potom dvakrát pohrozil Lajunen, ale Čiliak v oboch prípadoch spoľahlivo zasiahol.

V druhej tretine mali obaja súperi výhodu presilovky o dvoch korčuliarov. Slovan ju v 24. min využil a gólom Taffea sa dostal do vedenia, o osem minút neskôr hostia vyrovnali na 1:1 zásluhou Lajunena už pri hre piatich proti štyrom. Vzápätí mal druhý gól Slovana na hokejke M. Sukeľ, ale brankár Lazušin zasiahol betónom a skóre sa nemenilo. V závere druhej časti hral Slovan presilovku a v poslednej sekunde Řepík blafákom prekonal Lazušina a získal pre domácich najtesnejší náskok.

Slovanista Jegor Baranov pred brankárom... Foto: TASR, Pavel Neubauer
Jegor Baranov, Alexander Lazušin Slovanista Jegor Baranov pred brankárom Kchun-lunu Alexandrom Lazušinom.

V úvode tretej dvadsaťminútovky Čiliak trikrát vychytal súperovho útočníka Fontaina. V 45. min sa čínskemu tímu podarilo vyrovnať na 2:2, keď puk z hokejky Becka sa od korčule brániaceho Bačika dostal až do bránky Slovana. V 53. min sa po kombinačnej akcii v útočnom pásme dostal puk k M. Sukeľovi a ten rozjasal bratislavské tribúny. Päť minút pred treťou sirénou vo veľkej šanci minul C. Kane. V závere Slovan nevyužil presilovku a prišiel trest – hostia pri hre bez brankára vyrovnali na 3:3, keď šestnásť sekúnd pred sirénou skóroval St. Pierre.

V predĺžení druhý bod pre Slovan zariadil Červený.

Vladimír Országh, tréner Slovana: „Pre nás to bol dôležitý zápas, pretože sme chceli potvrdiť body získané vonku. Chceli sme potešiť aj fanúšikov. Chalani hrali dobre a naša hra ešte pôjde určite hore. Za výkon sme si výhru zaslúžili, pre nás sú to veľmi dôležité body.“

Jussi Tapola, tréner Kchun-lunu: „Aby som bol úprimný, musíme pochváliť brankára. Slovan bol lepší a bod sme získali len vďaka šťastiu.“

Matúš Sukeľ, útočník Slovana: „Škoda gólu v závere, ale som rád, že sme napokon získali dva body. Hostia boli nepríjemní, ale napokon sme zaslúžene vyhrali. Som rád, že ťaháme sériu troch víťazstiev, verím, že v nej budeme pokračovať.“

Rudolf Červený, strelec rozhodujúceho gólu: „Dostali sme dva vlastné góly, ale boli sme do konca zápasu aktívni. Aj preto sme si výhru zaslúžili. Verili sme si, napokon sme dokázali vyhrať. Pri mojom góle som dostal dobrú prihrávku, využil som fakt, že som bol rozbehnutý.“

Jekaterinburg vyhral 18. zápas v sérii

Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg zvíťazili v KHL v tejto sezóne aj vo svojom osemnástom zápase. V nedeľu im k zisku troch bodov proti Salavatu Julajev Ufa stačil aj jediný gól z hokejky Jevgenija Gračova. Tím z Uralu nezvíťazil v riadnom hracom čase iba dvakrát, keď triumfoval až po predĺžení. Jeden z týchto súbojov bol proti Slovanu Bratislava.

Avtomobilist Jekaterinburg – Salavat Julajev Ufa 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 9. Gračov

Metallurg Magnitogorsk – Sibir Novosibirsk 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 50. Kazakov, 59. Romancev

CSKA Moskva – Amur Chabarovsk 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 18. Šalunov, 21. M. Grigorenko, 33. Rtiščev, 35. Vey, 55. Scott

Dynamo Riga – Admiral Vladivostok 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 42. Maione, 60. Alisauskas
Marek Hovorka (Vladivostok) odohral 11:19 min, 0+0

Dynamo Minsk – Severstaľ Čerepovec 1:2 (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 3. S. Kosticyn – 32. Lapin, 65. Karlin

Avangard Omsk – Barys Astana 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Góly: 45. a 60. Michejev, 6. Desharnais, 24. Širokov , 51. Jemelin – 20. Dietz, 40. Frattin, 47. D. Boyd

Dynamo Moskva – Lokomotiv Jaroslavľ 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 40. a 49. Kartajev, 49. N. Kovalenko,

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Červená hviezda Kchun-lun