Slovan siahal na ľade CSKA minimálne na bod. Favorit udrel 12 sekúnd pred koncom

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali na ľade CSKA Moskva 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy.

25.09.2017 21:18 , aktualizované: 22:19
HC Slovan Bratislava, CSKA Moskva Foto: ,
Slovan na ľade CSKA Moskva nezískal ani bod (ilustračná snímka).
debata (3)

Slovanistov delilo od zisku minimálne bodu 12 sekúnd, ale potom po chybe amerického obrancu Nicka Eberta skóroval domáci útočník Ivan Telegin.

Hráči Slovana mali skvelý nástup do zápasu, keď sa dostali do vedenia už v 4. min zásluhou Tomáša Hrnku. Počas presilovky svojho tímu bekhendom dorazil puk do bránky. V 8. min domáci vyrovnali, presadil sa Roman Ľubimov.

V 26. min poslal CSKA do vedenia 2:1 Valerij Ničuškin, ktorý sa pohral s obrancom Slovana Tommy Taimim a skóroval – 2:1. V 45. min vyrovnal na 2:2 Kanaďan Simon Després a vyzeralo to na predĺženie. Dvanásť sekúnd pred koncom rozhodol o triumfe domácich už spomenutý Telegin. Hokejisti Slovana prehrali siedmykrát z ostatných ôsmich zápasov.

Slovan je po 14 zápasoch na 12. priečke tabuľky Západnej konferencie so ziskom 12 bodov. Najbližší zápas odohrajú „belasí“ pred vlastnými fanúšikmi proti Viťazu Podoľsk v stredu 27. septembra o 19.00 h, začnú tým šesťzápasovú domácu šnúru.

Miloš Říha (tréner Slovana Bratislava): „Zaslúžili sme si bodovať. V prvej tretine sme ustáli veľký tlak CSKA. Od druhej tretiny sme so súperom vyrovnali krok. Potvrdilo sa – nedáš dostaneš – my sme šance mali, no neskórovali, domáci, naopak, áno. V závere sa stala chybička, ktorá by sa stávať nemala. Mali sme si to ustrážiť. Chlapcov však chcem pochváliť za prístup a disciplínu.“

CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

• Góly: 8. Ľubimov, 26. Ničuškin, 60. Telegin – 4. Hrnka, 45. Després
  • Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Cyplakov, Ibatulin (obaja Rus.), 3 077 divákov
  • CSKA: Johansson – Robinson, Kiselevič, Naumenkov, Nesterov, Sergejev, Pašnin, Ožiganov – Platt, Grigorenko, Scott – Kaprizov, Šalunov, Šumakov – Petrov, Popov, Ničuškin – Ľubimov, Andronov, Telegin
  • Slovan: Mazanec – Després, Meszároš, Švarný, Taimi, Voráček, Ebert, Bačík, Boldižár – L. Kašpar, Colby Genoway, Řepík – A. Šťastný, J. Mikúš, Skalický – Smoleňák, Hrnka, Buchtele – Michal Hlinka, Sádecký, Ščerbatov

Víťazný gól Ďalogu, Petrohrad s 15. víťazstvom

Marek Ďaloga. Foto: SITA, Ján Viazanička
Marek Ďaloga Marek Ďaloga.

Hokejisti Petrohradu stále pokračujú vo víťaznom ťažení v novej sezóne KHL. Na ľade kazašského zástupcu Barys Astana zvíťazili 4:1, keď dva góly strelil Sergej Kalinin a ďalšie dva pridali Patrik Hersley a Alexander Barabanov.

V aktuálnom ročníku obhajcovia Gagarinovho pohára z Petrohradu zvíťazili vo všetkých doterajších 15 dueloch. Už o tri triumfy prekonali svoje vlastné maximum spred troch rokov v počte víťazstiev v úvode sezóny.

Marek Ďaloga strelil víťazný gól svojho čínskeho tímu Červená hviezda Kchun-lun na ľade Dynama Riga. Ďaloga bol úspešný v 46. min, keď priebežne zvýšil vedenie hostí na 2:0. Domáci už len znížili Nikitom Jevpalovsom na konečných 1:2. Ďaloga k dvom asistenciám pridal prvý gól v tejto sezóne.

Sibir Novosibirsk zvíťazil nad Lokomotivom Jaroslavľ 4:3 po predĺžení. V 62. min rozhodol švédsky útočník Patrik Zackrisson. V súboji Avangardu Omsk a Dynama Moskva sa zrodilo tesné víťazstvo hostí 1:0 zásluhou Nikitu Komarova.

Pondelňajšie výsledky KHL:

Sibir Novosibirsk – Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 po predĺž. (0:0, 1:1, 2:2 – 1:0)
Góly: 26. a 59. Sigariov, 57. Šarov, 63. Zackrisson – 26. a 55. Kozun, 46. S. Kronwall,

Avangard Omsk – Dynamo Moskva 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Góly: 42. N. Komarov

Barys Astana – SKA Petrohrad 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Góly: 42. Polocov – 1. a 6. S. Kalinin, 23. Hersley, 38. Barabanov

Jugra Chanty-Mansijsk – Dynamo Minsk 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 36. Savinainen – 29. Bujnickij, 60. Kovyršin

Jokerit Helsinki – Viťaz Podolsk 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Góly: 24., 51. a 55. Tolvanen, 40. Norman, 56. Huhtala – 1. Nikulin, 12. M. Afinogenov

Torpeo Nižnij Novgorod – Admiral Vladivostok 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Gól: 9. Barancev, 49. Dugin, 60. Paršin

Dynamo Riga – Červená hviezda Kchun-lun 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 57. Jevpalovs – 9. Wolski, 46. Marek Ďaloga

Spartak Moskva – Amur Chabarovsk 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 20. Judin, 25. Maxwell, 47. V. Komarov, 43. Stoa – 32. Gorškov