Košice doma proti Miškovcu získali tri body, Bystrica obracala v Budapešti

Hráči HC Košice zvíťazili nad DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:1 v piatkovom zápase najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

18.01.2019 20:02 , aktualizované: 21:34
Tomáš Hričina Foto: ,
Zľava: Tomáš Hričina z HC Košice a Adam Vay z DVTK Jegesmedvék Miškovec.

Východniari sa ujali vedenia v 24. minúte, keď presne namieril obranca Martin Dudáš. O desať minút neskôr vyrovnal skóre stretnutia fínsky útočník hostí Rasmus Kulmala, ale po druhej siréne boli opäť spokojnejší domáci hokejisti.

Tesne pred odchodom do šatní skóroval v presilovke ruský legionár Igor Ignatuškin. V záverečnej tretine si Košičania postrážili tesný náskok a v úplnom závere spečatil ich triumf Petr Kafka.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 47. kolo – piatok:

HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 24. M. Dudáš (L. Nagy, Spilar), 40. Ignatuškin (Spilar), 60. Kafka (Hričina, Šedivý) – 34. Kulmala
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, M. Novák – Durmis, Rojík, 3599 divákov
Košice: Habal – Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, M. Dudáš, Michalčin, J. Cibák – L. Nagy, Suja, Spilar – Š. Petráš, Ignatuškin, P. Lušňák – Hričina, Galamboš, Kafka – Jokeľ, Brophey, T. Klíma – Žitný
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó

Hlasy

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: „Úvodná tretina bola z našej strany celkom dobrá, mali sme tlak a aj dostatok striel na bránku súpera, no bez gólového efektu. Po góle na 2:1 sme verili, že zápas dotiahneme do víťazného konca. To sa nám podarilo aj zásluhou výkonu brankára.“

Hunor Strenk, asistent trénera DVTK Jegesmedvék Miškovec: „Košičania začali tak, ako sme očakávali. Nám chvíľu trvalo, kým sme sa dostali do zápasu. Najmä v druhej tretine sme mali viacero šancí, no nepremenili sme ich a naopak sme inkasovali gól. Na konci tretej tretiny sme sa snažili vyrovnať, tlak sme mali najmä počas powerplay, ale nedokázali sme prekvapiť súpera.“

Žilina zdolala Nové Zámky

Hokejisti Žiliny zdolali hráčov Nových Zámkov 3:2 po samostatných nájazdoch. Skóre stretnutia otvorili hostia, v 5. min sa presadil Tomáš Urban. Ďalší gól videli diváci až v polovici zápasu, domáce publikum rozjasal gólom v presilovke Emil Bagin.

Nerozhodný stav platil takmer do konca druhej časti hry, v jej poslednej sekunde však Tomáš Pospíšil v početnej prevahe vrátil vedenie Novým Zámkom. „Vlkom“ sa podarilo odpovedať rovnako v presilovke, na začiatku 46. min poslal stretnutie do predĺženia Rudolf Huna.

Víťaza napokon určili až samostatné nájazdy, v ktorých o triumfe domácich rozhodol Martin Podešva.

MsHK Žilina – MHC Nové Zámky 3:2 po sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 28. Bagin (Beránek), 46. Rudolf Huna (Kučný, Jenčík), rozhodujúci sam. nájazd Podešva – 5. T. Urban (Šimun, Bajtek), 40. T. Pospíšil (Bajtek, Šimun)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky 2:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Goga – Synek, Valo, 436 divákov
Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Jankovič, Bagin, L. Dubeň, Dlugoš, Marek Hudec, Piegl – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – J. Milý, Surovka, Dominik Rehák – Hrazdíra, Ondruš, Mendrej
Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Andersons, A. Hatala, M. Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Šimun – T. Pospíšil, R. Hruška, M. Jakúbek – Rogoň, B. Fábry, Štrauch – Ondrušek

Hlasy

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: „Povzbudilo nás dvojbodové víťazstvo z Košíc a chceli sme pokračovať v tomto trende. Nedarili sa nám presilovky, nedostávali sme sa v nich do zakončenia, súper mal v nich pomaly viac šancí ako my. Nakoniec sme však dve premenili a zápas sa dostal do nájazdov. Mali sme v nich viac šťastia a ceníme si dva body. Ideme ďalej postupnými krokmi a pozeráme sa dopredu. Ďakujem mužstvu za oduševnený výkon podporený dobrým výkonom Fučíka.“

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Počas celého zápasu sme mali opraty duelu v rukách, boli sme lepší herne aj takticky. S čím som nespokojný, to je koncovka v riadnom hracom čase aj v nájazdoch. Stratili sme dnes dva body.“

Trenčín triumfoval nad L. Mikulášom

Hráči HK Dukla Trenčín zvíťazili nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1. Domáci „vojaci“ počas celého stretnutia ani raz neprehrávali. Na prvý presný zásah Ondreja Mikulu síce dokázal odpovedať v polovici duelu Marek Uram, ale potom sa tešili len trenčianski hokejisti.

Ešte v druhej tretine sa presadili dvakrát Peter Ölvecký a raz Peter Sojčík. Konečný rezultát určili v treťom dejstve obranca Juraj Cebák a Ölvecký, ktorý skompletizoval hetrik.

Vďaka trojbodovému triumfu sa Trenčín priblížil k Novým Zámkom a od šiestej priečky zaručujúcej miestenku vo štvrťfinále play-off ho delí jediný bod. Liptáci po druhej prehre v sérii zostávajú na jedenástej pozícii.

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)
Góly: 26. O. Mikula (J. Švec, D. Hudec), 31. Ölvecký (Radivojevič, Rýgl), 35. Sojčík (Frühauf, Ölvecký), 38. Ölvecký (Sojčík), 54. Cebák (Bartovič, M. Hecl), 57. Ölvecký (Sojčík, Radivojevič) – 29. Uram (M. Bača, A. Tamáši)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Juhász (Maď.) – Gegáň, Pálkövi (Maď.), 2469 divákov
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, L. Bohunický, Gula, T. Bokroš – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Dlouhý, T. Varga – Obuchov, J. Švec, D. Hudec – J. Pardavý ml.
Liptovský Mikuláš: Hollý – J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, R. Suchý, Fereta, Mezovský, Lenďák – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – R. Varga, A. Tamáši, Uram – P. Števuliak, Oško, J. Sukeľ – Žiak, Uhrík, Nechaj

Hlasy

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Teší víťazstvo, organizácia hry, vytváranie šancí i počet gólov. Výhra sa nerodila ľahko. Mikuláš hral aktívne a každú jeho šancu bolo treba ustrážiť.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Z našej strany môžeme byť spokojní iba s prvou tretinou. Oba tímy mali šance, no zostali nevyužité. Druhá tretina nám nevyšla, dostali sme góly. Dukla bola v priestore pred bránkou veľmi agresívna a nechali sme brankára Hollého poriadne sa vytrápiť. Domáci sa dostali do vedenia a na ľade panovali. Zápas sme už len dohrávali. Odišli sme aj psychicky, čo ma troška zaráža. Vzhľadom na priebeh je výhra Trenčína zaslúžená.“

V súboji tabuľkových susedov vyhral Poprad

Hráči HK Poprad zvíťazili na klzisku HK Nitra 5:3. Domáci mali lepší vstup do stretnutia, keď po prvej tretine viedli najtesnejším rozdielom vďaka Miroslavovi Pupákovi.

„Kamzíci“ však otočili vývoj stretnutia v druhej tretine dvoma zlepenými gólmi Daniela Brejčáka a Mareka Zagrapana. Nitrania čoskoro odpovedali rovnakou mincou a po dvoch presných zásahoch z hokejok Graema McCormacka a Mitcha Versteega mali opäť navrch.

Ani v tomto prípade si však tesný náskok neudržali a vo zvyšku duelu ťahali za kratší koniec. Ešte pred koncom druhého dejstva sa presadili Samuel Takáč s Lukášom Paukovčekom a v záverečnej tretine poistil víťazstvo východniarov Radoslav Macík.

V súboji tabuľkových susedov si preto Popradčania polepšili a poskočili na štvrtú pozíciu práve pred svojho súpera.

HK Nitra – HK Poprad 3:5 (1:0, 2:4, 0:1)
Góly: 15. Miroslav Pupák (Scheidl, Lantoši), 32. McCormack (Marek Slovák, Lantoši), 34. M. Versteeg (A. Kollár, Čaládi) – 24. D. Brejčák, 25. Zagrapan (S. Takáč, P. Svitana), 35. S. Takáč (Zagrapan), 38. L. Paukovček (D. Bondra), 54. Macík (D. Brejčák)
Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Babic (Maď.) – Krajčík, Soltész (Maď.), 1972 divákov
Nitra: Šimboch (41. Foltán) – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Rais – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Hrušík, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Fominych – A. Kollár, Čaládi, Pätoprstý
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Petran, Erving, Ťavoda – Abdul, Zagrapan, S. Takáč – P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra – Kundrik, Heizer, Olejník – R. Macík, Mlynarovič, Belluš – Lichanec

Hlasy

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Ako je súper spokojný, tak my sme nespokojní. Odohrali sme výborný zápas s Košicami, prehrali sme. Rovnako dobre sme hrali vo Zvolene a prehrali 0:1. Určite nemôžeme povedať, že by mala prvá formácia formu, ale všetky útoky sa postupne prepadávajú. Nie je to kompaktný výkon, aký by sme si predstavovali. Je to určitá fáza sezóny, keď sa mužstvo z ľahkej hry prepadlo do upracovanosti. Potrebujeme zjednodušiť hru.“

František Štolc, asistent trénera Popradu: „Z Nitry odchádzame veľmi spokojní. Sme radi za tri body, ktoré sa z Nitry odnášajú ťažko. Už si ani nespomínam, kedy sme naposledy v Nitre vyhrali. Podali sme kolektívny výkon a eliminovali sme súpera. Bolo to o góloch v presilovkách a ubránených oslabeniach.“

Zvolen dokonalým obratom zdolal Detvu

Hokejisti Zvolena zvíťazili nad hráčmi Detvy 3:2 po predĺžení. Strelecký účet stretnutia otvoril v 6. min hosťujúci Jakub Žilka. Do konca úvodnej tretiny ešte navýšil vedenie Detvy Michal Murček, odvtedy sa však presadili už iba hráči Zvolena.

V 27. min znižoval Lukáš Handlovský a v 47. min v presilovke vyrovnal Petr Obdržálek. Dokonalý obrat domácich zavŕšil v poslednej minúte predĺženia gólom v početnej prevahe Lukáš Handlovský.

HKM Zvolen – HC 07 Detva 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 27. Handlovský (Vandas, Špirko), 47. Obdržálek (Kytnár, Michal Chovan), 65. Handlovský (Kytnár, Špirko) – 6. J. Žilka (V. Fekiač, Hodgson), 17. Murček (Ščurko, P. Hraško)
Vylúčení: 10:7 na 2 min, presilovky 2:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner – D. Konc ml., Výleta, 2770 divákov
Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Zeleňák, Ulrych, Michal Roman, Drgoň, D. Růžička – Handlovský, Kytnár, Vandas – Obdržálek, Michal Chovan, Chlepčok – Šišovský, Špirko, Mitchell – Andrisík, S. Petráš, P. Halama
Detva: Zalivin – Betker, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Golian, F. Fekiač, Gachulinec, Jendroľ – Z. Král, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Pulščák, R. Gašpar, J. Tibenský – Matúš Chovan, P. Valent, M. Surový

Hlasy

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „My sme nezačali zle, mali sme tam dve šance pred odkrytou bránkou, ale nedali sme z nich góly. Detva potom bola iniciatívnejšia, rýchlejšia, agresívnejšia a dala dva góly. V obrane sme mali zmätky, čo dostalo hostí na koňa. Až v druhej tretine sme hrali svoj hokej, vytvorili sme si množstvo šancí, no dali sme iba jeden gól. Tlak bol však z našej strany veľký, rovnako aj v tretej tretiny, no dnes sme vyrobili veľmi veľa faulov, najmä na konci zápasu a to nás pribrzdilo. Musím pochváliť chalanov, že ubránili veľmi veľa oslabení a chytal aj Skapski veľmi dobre. Som rád, že sme v predĺžení využili presilovku a získali aspoň dva body.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Vyšiel nám vstup do zápasu. Prvú tretinu sme vyhrali 2:0, boli sme v nej lepší. V druhej tretine súper zvýšil obrátky, boli sme pod veľkým tlakom, podržal nás gólman. Ustáli sme veľa príležitostí súpera, inkasovali sme iba jedenkrát, čo bolo dôležité pre vývoj celého zápasu z hľadiska zisku bodu. Aj v tretej tretine sme boli pod tlakom, ale dobre sme si rozoberali hráčov súpera, škoda len faulu, po ktorom domáci vyrovnali. Mrzia nás následne nevyužité presilovky ku koncu riadneho hracieho času a na začiatku predĺženia. Súper naopak využil poslednú početnú výhodu a vyhral. Odohrali sme však dobrý zápas s dobre rozbehnutým lídrom súťaže.“

Banská Bystrica späť na čele tabuľky

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili na ľade MAC Budapešť 4:3. Po bezgólovej prvej tretine sa vedenia ujali Bystričania, v 23. min sa presadil Marek Bartánus. Domáci však do druhej sirény tromi gólmi z hokejok Chrisa Bodóa, Krisztiána Nagya a Tomáša Klempu zvrátili skóre stretnutia. Rovnako sa v záverečnej časti hry činili hostia.

V 48. min znížil Jordon Southorn a v 52. min vyrovnal Ivan Ďatelinka. O triumfe Banskej Bystrice rozhodol premeneným trestným strieľaním Éric Faille.

MAC Budapešť (Maď.) – HC '05 Banská Bystrica 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)
Góly: 26. C. Bodó (Dansereau), 33. K. Nagy (Macaulay), 35. T. Klempa (Negrin) – 23. M. Bartánus (Róth), 48. Southorn (B. Marshall), 52. Ďatelinka (Koper, Southorn), 54. É. Faille (z tr. strieľania)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Mihálik (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Kalina – M. Smrek, Jobbágy, 650 divákov
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – C. Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa – Szabad
Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, Higgs, M. Bartánus – Róth, Koper, Gabor – Kabáč, O. Giertl, T. Török – Majerík

Viac na túto tému: #HC Košice #DVTK Jegesmedvék Miškovec