Tatranci vyplienili Žilinu. Vedúci Zvolen stratil bod s maďarským Miškovcom

Hokejisti Popradu triumfovali v utorňajšom stretnutí 15. kola Tipsport ligy 2018/2019 na ľade Žiliny 7:3. Hostia sa do vedenia dostali v 3. min. zásluhou Radoslava Macíka, ktorý skóroval aj v 13. min už na 3:0.

23.10.2018 20:44
HK Nitra Foto: ,
Šarvátka hráčov v závere prvej tretiny 15. kola zápasu Tipsport ligy medzi HK Nitra – HC '05 iClinic Banská Bystrica.

Domáci zareagovali gólom Jakuba Ručkaya v 14. min. po prihrávke Beránka. V druhej tretine rovnako ako v prvej strelili hráči Popradu tri góly. Za domácich sa presadil z presilovej hry Juraj Milý. V 52. min znížil na 3:6 domáci útočník Martin Podešva, konečný výsledok však stanovil hosťujúci Marek Zagrapan.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 15. kolo – utorok:

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 3:7 (1:3, 1:3, 1:1)
Góly: 14. J. Ručkay (Beránek), 39. Milý (Kučný), 52. Podešva (Bagin, Bárta) – 3. Macík (Belluš), 6. D. Bondra (P. Svitana), 13. Macík (Belluš, Petran), 37. Erving (D. Bondra, Š. Fabian), 39. D. Brejčák (Macík), 40. Belluš (L. Paukovček), 60. Zagrapan (P. Koyš, Salija)
Vylúčení: 10:7 na 2 min, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Babic, Baluška – Šefčík, Sipos, 512 divákov
Žilina: M. Mikoláš (40. J. Lackovič) – Jankovič, Kučný, Žilin, Pastor, Matejka, Piegl, Bagin, Mendrej – Rudolf Huna, Podešva, Bárta – Milý, Síkela, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Dominik Rehák, F. Ondruš, Hrazdíra
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian – R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, L. Paukovček, Belluš

Hlasy

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: „Mali sme zlý vstup do zápasu, prvých desať minút bolo od nás asi najhorších v tejto sezóne. Od toho sa odvíjal celý zápas. V druhej časti sme hrali polovicu v oslabení, čo naozaj nejde. Vzalo nám to množstvo síl a nedokázali sme s výsledkom už nič urobiť.“

František Štolc, asistent trénera Popradu: „Rozhodla prvá tretina a naše prvé tri góly v nej. Dostali sme pohodu na hokejky, začalo sa nám dariť, mali sme lepší pohyb. Skomplikovali sme si to inkasovaným gólom, ale v druhej tretine sme dokázali skórovať a teší nás, že sme konečne dali viac ako tri góly.“

Víťazstvo Liptovského Mikuláša

Hokejisti Liptovského Mikuláša prelomili osemzápasovú šnúru prehier, v Detve tesdne 3:2. Hostia zaostávali od 4. min, keď sa presadil Ladislav Ščurko.

Liptáci museli doťahovať aj druhýkrát, na vyrovnávajúci zásah Patrika Oška v 26. min odpovedal v 36. min Maxim Yakuceňa, Oško však vzápätí opäť vyrovnal. Rozhodujúci gól strelil v záverečnom dejstve 44-ročný veterán Marek Uram. Detva sa z troch bodov neradovala tretíkrát po sebe.

HC 07 Detva – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 4. Ščurko (Jakuceňa, Kuklev), 34. Jakuceňa (Ščurko) – 26. Oško (Kurali, M. Uram), 35. Oško (Heikkilä, M. Uram), 42. M. Uram (J. Sukeľ) Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc st. – Gegáň, Stanzel, 330 divákov
Detva: D. Riečický – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, M. Šimon, Hedera – Puliš, Jakuceňa, Ščurko – J. Žilka, Murček, Martin Ďaloga – Král, P. Valent, Tibenský – M. Surový, V. Fekiač, Šimon.
L. Mikuláš: Kislicyn – Mezovský, Nádašdi, P. Horváth, Fereta, R. Suchý, Kurali, M. Bača, J. Nemec – Róbert Huna, Richard Huna, A. Lištiak – J. Sukeľ, Oško, M. Uram – Piatka, Tamáši, Heikkilä – L. Žiak, Uhrík, Nechaj

Hlasy

Josef Turek, tréner Detvy: „Prvých dvanásť minút sme boli lepším tímom, ale v závere prvej tretiny sa hra vyrovnala, povolili sme a o krôčik sme boli slabší až do konca zápasu. Napriek tomu, že sme viedli 2:1, dlho sme to neudržali. V poslednej fáze sme sa chceli viac tlačiť do brány, to sa nám nedarilo, stále sme boli v rohoch, málo sme strieľali na súperovu bránku a dostali sme lacný gól, ktorý potom rozhodol. My bohužiaľ také góly dostávame v každom zápase a nie jeden. Je to škoda, siahali sme po bode, určite sme chceli bodovať.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Konečne sme prelomili sériu prehier na súperových ihriskách. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v Detve naplno bodovať, aj keď zo začiatku prvá tretina patrila Detve. Dostávali nás pod tlak, puky od modrej čiary sa vracali za našu bránu, z toho si Detva vytvárala tlak. Ustáli sme prvú tretinu, úvodných desať minút, dostali sme len jeden gól. Od druhej tretiny sme zlepšili pohyb, boli sme aktívnejší, vytvorili sme si gólové príležitosti, ktoré ostali nevyužité. Podarilo sa nám vyrovnať, Detva opäť išla do vedenia, zase sme vyrovnali a v závere dal Marek Uram gól, po kľučke vystrelil spoza hráča, trafil to perfektne a v ďalšej časti hry sme náskok ubránili. Bol to pre nás dôležitý zápas, pretože aj keď hráme v Spišskej Novej Vsi, stále hráme vonku, je to pre nás veľmi cenné víťazstvo a tešíme sa z toho.“

Zvolen zdolal Miškovec v predĺžení

Hokejisti Zvolena dosiahli v najvyššej slovenskej súťaži desiate víťazstvo v sérii. Hráči spod Pustého hradu sa síce dosť natrápili, ale napokon zdolali posledný tím priebežnej klasifikácie Jegesmedvék Miškovec 2:1 po predĺžení.

Po vedúcom góle maďarského tímu z hokejky Rasmusa Kulmalu sa o vyrovnanie postaral v polovici zápasu Martin Andrisík. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom o triumfe zvolenského lídra tabuľky rozhodol v presilovej hre Davis Jake Joseph Vandane.

HKM Zvolen – DVTK Miškovec (Maď.) 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 32. Andrisík (D. Růžička), 63. Vandane (Michal Chovan, Špirko) – 19. Kulmala (Vas, J. Milam)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich – Výleta, J. Tvrdoň, 1615 divákov
Zvolen: Skapski – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Poyhonen, A. Drgoň, Dubina – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík
Miškovec: Duschek – T. Slovák, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – R. Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, RItó

Tesná domáca prehra Nitry

Hokejisti Nitry nenašli na súpera z Banskej Bystrice recept ani v jedenástom dueli za sebou. Úradujúci majster zvíťazil pod Zoborom tesne 3:2.

Domáci síce v 24. min dokázali otočiť za 33 sekúnd nepriaznivý stav gólmi Judda Blackwatera a Dylana Richarda, ešte pred odchodom do kabín na druhú prestávku však vyrovnal Ján Sýkora. O tesnom triumfe Banskej Bystrice rozhodol v 53. min obranca Benjamin Marshall.

HK Nitra – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 24. Blackwater (Marek Slovák, Rais), 24. D. Richard (S. Buček, Scheidl) – 16. Asselin (B. Marshall, Higgs), 38. J. Sýkora (K. Sloboda), 53. B. Marshall (Faille)
Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše: Foltán 10 min za nešportové správanie – B. Miller 10 min za nešportové správanie, V. Mihálik 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: A. Nagy, M. Novák – Valo, Soltész, 2385 divákov
Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Šiška, Rácz – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – S. Buček, D. Richard, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Pätoprstý – Fominych, Čaládi, L. Hrušík
Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, V. Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Biro, M. Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – J. Sýkora, Higgs, T. Török – Kabáč, Češík, Gabor – Lichanec, Buc, Róbert Varga

Hlasy trénerov:

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Druhýkrát po sebe sme padli rovnakým výsledkom 2:3. Určite to na hráčoch trochu leží, pretože z tých tesných prehier sa ťažko ráno vstáva. My sme sa na začiatku zápasu vyrovnávali s herným prejavom Bystrice, ale myslím si, že od druhej tretiny sa hra vyrovnala. Dali sme dva góly a hrali sme veľmi aktívne. Žiaľ, absolútne nám nejdú presilové hry, ale to sa netýkalo len tohto zápasu. Hráči, ktorí by mali zohrať tieto kľúčové okamihy hry, nie sú schopní zachovať chladnú hlavu a to sa veľmi prejavuje na výsledkoch tímu.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Bol to ťažký, vyrovnaný zápas. V druhej tretine sme dostali dva rýchle góly za sebou. Trochu sme tam poľavili. Snažili sme sa hrať fyzický a agresívny hokej, ale potom sme sa nechali uniesť emóciami. Začali sme robiť chyby a pozerali sme sa na rozhodcov a z toho vyplynuli prečíslenia. Našťastie, sa nám to podarilo otočiť, ale bol to tesný zápas.“

Viac na túto tému: #HK Poprad #MsHK DOXXbet Žilina #MHk 32 Liptovský Mikuláš