Žilinčania nedali Miškovcu ani bod. Mladíci proti Detve žiadny nezískali

Hokejisti Žiliny zvíťazili na domácom ľade nad hráčmi maďarského DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:1 vo štvrtkovom stretnutí 12. kola Tipsport ligy 2018/2019.

18.10.2018 19:56
Žilina, hokej Foto: ,
Radosť Žilinčanov v zápase proti Miškovcu.

Žilina rozhodla o triumfe už v prvej tretine, ktorú ovládla 3:1. Na troch bodoch pre domácich sa výrazne podieľal dvojgólový Lukáš Hvila. Žilina sa v tabuľke posunula na 9. miesto pred Liptovský Mikuláš, naopak Miškovec klesol na priebežnú 12. priečku. Hráči Žiliny odohrajú najbližší zápas v nedeľu na ľade Nových Zámkov, Miškovec vycestuje do Košíc.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 12. kolo – štvrtok:

MsHK Doxxbet Žilina – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Góly: 4. Podešva (Bárta), 15. Síkela (Bárta, Podešva), 15. Hvila (Jenčík, Matejka), 33. Hvila (Matejka) – 6. J. Milam (Kulmala)
Vylúčení: 10:7 na 2 min, navyše Bagin (Žilina) 10 min za nešportové správanie – Pance 10 min za pästný súboj a hrubosť, Miskolczi 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Snášel, M. Valach – Kacej, M. Orolin, 414 divákov
Žilina: M. Mikoláš – Jankovič, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Žilin, Mendrej – Síkela, Podešva, Bárta – Rudolf Huna, Milý, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Dominik Rehák, F. Ondruš, Hrazdíra
Miškovec: Adorján – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Láda, J. Rusk – Magosi, R. Harrison, Miskolczi – Kulmala, J. Vas, Pance – Hajós, Loiseau, Somogyi – Vincze, Galanisz, Ritó

Hlasy

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: „Potešila ma hra v oslabení, pretože sme ich vo štvrtok hrali veľmi veľa. Dali sme dva góly v presilovke, čo nám pomohlo. Okrem toho podali chlapci na čele s brankárom oduševnený výkon. Za stavu 4:1 sme hrali v tretej tretine už viac defenzívnejšie, súper mal problém s našou hrou v strednom pásme.“

Glen Hanlon, tréner Miškovca: „Gratulujem domácim k víťazstvu, využili v úvodnej tretine dve presilovky, to rozhodlo.“

Detva triumfovala nad HK Orange 20

Hokejisti HC 07 Detva triumfovali nad HK Orange 20 3:1. Vedenia sa po bezgólovej prvej tretine prekvapivo ujali v 22. min mladíci gólom Lukáša Luntera. O desať minút vyrovnal Maroš Surový a ešte v druhej časti hry poslal Podpoľancov do vedenia vo vlastnom oslabení Radovan Puliš.

Dvadsaťsedemročný útočník poistil triumf Detvy druhým gólom 52 sekúnd pred záverečnou sirénou. Za víťazný tím nastúpil premiérovo ruský veterán s dlhoročnými skúsenosťami z KHL Maxim Jakuceňa, bodovo sa nepresadil. Reprezentanti Slovenska do 20 rokov v aktuálnej sezóne Tipsport ligy ešte nebodovali. Detva je v tabuľke na 8. mieste so ziskom 21 bodov.

HK Orange 20 – HC 07 Detva 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 22. L. Lunter (R. Svitana) – 32. M. Surový (Z. Král, M. Šimon), 35. Puliš, 60. Puliš (Murček, Martin Chovan)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Fridrich, M. Adamec – J. Tvrdoň, Frimmel
HK Orange 20: Sklenár – Nahálka, J. Štefanka ml., Enrik Švec, Golian, Boldižár, Lavička, B. Bricko, Romaňák – Köver, A. Kollár, O. Giertl – Fafrák, Urbánek, Záhradník – Juščák, Čenka, Havrila – S. Slávik, L. Lunter, R. Svitana
Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, M. Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, Magogin, Jakuceňa – M. Surový, Z. Král, Martin Ďaloga – Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský

Viac na túto tému: #MsHK DOXXbet Žilina #DVTK Jegesmedvék Miškovec