Šláger v Londýne pre majstra, uspel aj Liverpool

Futbalisti FC Liverpool vstúpili do nového ročníka anglickej Premier League suverénnym domácim triumfom 4:0 nad West Hamom United.

12.08.2018 16:50 , aktualizované: 19:10
manchester futbal Foto: ,
Bernardo Silva a Raheem Sterling oslavujú gól do siete Arsenalu.

V prvom polčase sa v drese favorita gólovo presadili Mohamed Salah a Sadio Mané, oba zásahy padli po vyšachovaní obrany súpera do odkrytej bránky.

Po zmene strán pridal svoj druhý zásah Mané z pozície zaváňajúcej ofsajdom a v 88. minúte uzavrel skóre Daniel Sturridge.

V ďalšom nedeľňajšom stretnutí prvého kola remizoval Southampton s Burnley 0:0.

Obhajca Manchester City vyhral na ihrisku Arsenalu Londýn 2:0. Na lavičke domáceho tímu tak nevyšla súťažná premiéra trénerovi Unaiovi Emerymu.

Po necelej štvrťhodine hry poslal City do vedenia strelou spoza šestnástky Raheem Sterling, v 64. minúte potvrdil zisk troch bodov pre hostí presným zásahom z prvej Bernardo Silva.