Starosti pre Kozáka, Hamšík sa zranil. Škriniarovci ponížili Sampdoriu

Argentínsky kapitán talianskeho futbalového klubu Inter Miláno Mauro Icardi vstúpil v nedeľu do pomyselného "klubu stovkárov" v tamojšej najvyššej súťaži Serie A.

18.03.2018 15:06 , aktualizované: 23:04
Mauro Icardi Foto: ,
Mauro Icardi (v strede) sa teší zo svojho štvrtého gólu v sieti Sampdorie.
debata (2)

Dvadsaťpäťročný rodák z Rosaria, ktorý od detstva vyrastal na Kanárskych ostrovoch, strelil jubilejný 100. presný zásah medzi talianskou elitou v dueli 29. kola na ihrisku svojho niekdajšieho klubu Sampdorie Janov (5:0), keď v 30. min bezpečne premenil pokutový kop.

Už o minútu presnou pätičkou načal druhú stovku gólov v Serie A a ešte do prestávky strelil tretí gól. Po zmene strán pridal aj štvrtý presný zásah, ktorým stanovil konečné skóre 5:0.

Gólový účet stretnutia otvoril v 26. min chorvátsky krídelník Ivan Perišič. V zápase na Štadióne Luigiho Ferrarisa nastúpil v základnej zostave Interu aj slovenský stopér Milan Škriniar a odohral napokon celý zápas.

SSC Neapol zvíťazil nad FC Janov 1:0 a na lídra tabuľky Juventus Turín stráca dva body. Neapol hral už od 20. minúty bez svojho kapitána Mareka Hamšíka, zraneného slovenského stredopoliara nahradil na trávniku Poliak Piotr Zielinski. Až lekárske testy definitívne potvrdia formu Hamšíkovho zranenia, pravdepodobne si však natiahol zadný stehenný sval.

Milánske AC si napravilo chuť po nevydarenom vystúpení v Európskej lige a Chievo Verona zdolali „rossoneri“ 3:2. Sen o pohárovej Európe sa pokúša udržať Atalanta, ktorá nastrieľala predposlednému Hellasu Verona na jeho štadióne päť gólov. Zachrániť v najvyššej súťaži sa snaží Crotone, no AS Rím bol nad jeho sily a „vlci“ zvíťazili 2:0.

Sampdoria Janov – Inter Miláno 0:5 (0:4)
Góly: 30., 31., 44. a 51. Icardi (prvý z pok. kopu), 26. Perišič