Villarreal odolával Barcelone, v oslabení ho zlomili Messi a Suárez. Atlético pred Real

Futbalisti Barcelony zvíťazili v 15. kole španielskej ligy na pôde Villarreale 2:0 a na čele tabuľky majú znovu päťbodový náskok pred Valenciou.

10.12.2017 22:54
Lionel Messi, Luis Suárez Foto: ,
Lionel Messi a Luis Suárez oslavujú gól do siete Villarealu.

O výhre rozhodli v druhom polčase útočníci Luis Suárez a Lionel Messi. Okrem Barcelony zostáva bez prehry aj Atlético Madrid, ktoré na ihrisku Betisu Sevilla zvíťazilo 1:0 a posunulo sa na tretie miesto pred mestského rivala Real.

Barcelona sa mohla ujať vedenia už v šiestej minúte, Piqué ale po Messiho centri trafil brvno. Na druhej strane Soriana vychytal Ter Stegen.

Dôležitý okamih prišiel po hodine hry, keď Raba ostrým sklzom zasiahol Busquetsa a rozhodca neváhal s udelením červenej karty. Katalánsky klub následne zvýšil tlak, Suárez najprv trafil tyč, v 72. minúte už ale otvoril skóre po narážačke s Alcácerom.

Definitívne rozhodol o chvíľu neskôr Messi, ktorému ku gólu výrazne dopomohli zlou rozohrávkou domáci obrancovia. Villarreal prehral tretí zápase po sebe a uteká mu čelo tabuľky. „Žltá ponorka“ je na šiestom mieste a na piatu Sevillu stráca sedem bodov.

V 29. minúte duelu Betis – Atlético sa center z pravej strany dostal cez pokutové územie až k vzdialenejšej žrdi a Saúl v sklze skóroval. Po hodine hry mohol vyrovnať Tello, jeho ranu ale gólman Oblak vyrazil.

Atlético si tak poradilo aj bez zraneného najlepšieho strelca Griezmanna a vyhralo tretíkrát za sebou. Vonku udržalo čisté konto v posledných piatich stretnutiach. Naopak Betis po sľubnom štarte sezóny stratil formu a na víťazstvo čaká už šesť zápasov.

Málaga prekvapivo zvíťazila 2: 0 na ihrisku San Sebastianu a pripísala si prvú vonkajšie body. V tabuľke sa posunula na predposledné miesto o bod pred Las Palmas.

La Liga – 16. kolo:

San Sebastián – Málaga 0:2 (0:1)
Góly: 23. Bastón, 58. Chory Castro

Betis Sevilla – Atlético Madrid 0:1 (0:1)
Gól: 29. Saúl Ňíguez

Levante – Athletic Bilbao 1:2 (0:1)
Góly: 73. Laporte (vlastný) – 5. Aduriz (z pok. kopu), 79. Sergio Postigo (vlastný)

Villarreal – FC Barcelona 0:2 (0:0)
Góly: 72. Luis Suárez, 83, Messi, ČK: 60. Raba (Villarreal)