Bénes bol úspešný v rozstrele, finále pohára si však zahrá Frankfurt

Futbalisti Borussie Mönchengladbach so slovenským mládežníckym reprezentantom Lászlóom Bénesom nepostúpili do finále Nemeckého pohára (DFB-Pokal) 2016/2017.

25.04.2017 23:49
Mahmoud Dahoud, Ante Rebič Foto: ,
Súboj Mahmouda Dahouda z Mönchengladbachu (vľavo) s krídelníkom Frankfurtu Antem Rebičom.

V utorkovom domácom zápase semifinále podľahli hráčom Eintrachtu Frankfurt 6:7 na strely zo značky pokutového kopu, po riadnom hracom čase aj predĺžení bolo skóre nerozhodné 1:1. Devätnásťročný stredopoliar Bénes nastúpil v 80. minúte. V piatej sérii rozstrelu premenil svoj pokus, domácich tým poslal do vedenia 5:4.

Eintracht si vo finále zmeria sily s úspešným z dvojice Bayern Mníchov – Borussia Dortmund, tento semifinálový súboj je na programe v stredu od 20.45 h v metropole Bavorska.

Penaltový rozstrel zápasu, Bénesov úspešný pokus v čase 1.45

Semifinále Nemeckého pohára (na jeden zápas):

Mönchengladbach – Eintracht Frankfurt 1:1 po predĺžení, 6:7 na strely zo značky pokutového kopu – Frankfurt postúpil do finále
László Bénes (Mönchengladbach) hral od 80. min a v piatej sérii rozstrelu premenil svoj pokus.

Viac na túto tému: #Borussia Mönchengladbach #Eintracht Frankfurt #DFB-Pokal #László Bénes