Liga národov: Taliani udreli v závere a poslali Poliakov do B-divízie

Futbalisti Talianska vďaka gólu v nadstavenom čase vyhrali v Poľsku 1:0 a udržali si šancu na postup do play off Ligy národov.

14.10.2018 17:24 , aktualizované: 23:13
Taliansko, Cristiano Biraghi Foto: ,
Radosť talianskych futbalistov v Poľsku po góle Cristiana Biraghiho.

Zároveň sa postarali o to, že domáca reprezentácia zostúpila z elitnej skupiny a oddialili postup Portugalska, ktoré mohla do vyraďovacích bojov posunúť bezgólová remíza.

Úradujúcich majstrov Európy, ktorí dnes vyhrali 3:1 v príprave v Škótsku, delili od postupu okamihy, potom ale zápas v Chorzówe v druhej minúte nadstaveného času rozhodol Cristiano Biraghi.

Taliani si vďaka jeho prvému reprezentačnému zásahu pripísali úvodnú výhru v súťaži a so štyrmi bodmi sú druhí.

Prví Portugalci majú šesť bodov, zatiaľ čo tretí Poliaci sú kvôli horšej bilanciu s Talianskom prvým zostupujúcim celkom novej súťaže.

Naopak postup do najvyššej skupiny majú na dosah Rusi, ktorí vďaka gólom Romana Neustädtera a Denisa Čeryševa zdolali Turecko 2:0. Osláviť ho môžu už v ďalšom kole v polovici novembra, keď im ho môže zabezpečiť bodová strata Švédov v Turecku.

Rusi vedú tabuľku skupiny B2 so siedmimi bodmi, druhé Turecko je s tromi mimo hry, pretože oboch dnešných súperov už čaká len jeden zápas. Poradím tak môže zamiešať ešte posledné Švédsko, ktoré má na konte jeden bod, ale bude hrať ešte dvakrát. Najprv s Tureckom a potom s Ruskom, s ktorým v prvom dueli remizovali 0: 0.

Srbsko premárnilo veľkú šancu priblížiť sa k postupu, pretože domáci v 44. minúte prišli po červenej karte o stopéra Gabriela Tamasa. Rozhodca navyše za jeho zákrok nariadil penaltu, lenže Dušan Tadič prestrelil. Hostia potom zahodili aj ďalšie šance.

Srbský kapitán Dušan Tadič po zahodenej penalte... Foto: SITA/AP, Vadim Ghirda
Dušan Tadič Srbský kapitán Dušan Tadič po zahodenej penalte proti Rumunsku.

Litva – Čierna Hora 1:4 (0:3)
Góly: 88. Baravykas – 10. a 45.+ Mugoša (druhý z pok. kopu), 35. Kopitovič, 86. Zorič