Už došlo aj na Slovan, v Žiline tesne prehral. Prešov - Trenčín 0:7!

Futbalisti MŠK Žilina triumfovali pod Dubňom 3:2 nad hráčmi ŠK Slovan Bratislava v nedeľňajšom stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

24.09.2017 21:10
MŠK Žilina Foto: ,
Radosť Žilinčanov v zápase proti Slovanu.

Do zápasu vstúpili lepšie „belasí“ – skóre otvoril v 10. min Filip Oršula. „Šošoni“ vyrovnali už o štyri minúty presným zásahom Lukáša Jánošíka. V druhom polčase prevzali taktovku Žilinčania, z čoho vyplynuli dva góly v sieti brankára Dominika Greifa: najprv ho prekonal Nikolas Špalek a druhý presný zásah si pripísal Jánošík.

Slovanisti v závere zatlačili hráčov Žiliny a vyťažili z toho gól Róberta Vitteka, ktorý mal ďalšiu veľkú príležitosť v posledných sekundách zápasu, nevyužil ju však. Futbalisti Slovana prvýkrát v sezóne prehrali, so ziskom 21 bodov sú na druhom mieste tabuľky. Žilina má o šesť bodov menej a patrí jej piata priečka.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (1:1)
Góly: 14. a 72. L. Jánošík, 55. Špalek – 10. F. Oršula, 87. Vittek, ŽK: 37. Káčer, 72. Jánošík – 45.+ Rabiu, rozhodovali: P. Hrčka – Balko, Benko, 5150 divákov
Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Mazáň – Káčer, I. Díaz, Škvarka – Špalek (90.+ Holúbek), S. Mráz (87. Otubanjo), L. Jánošík (82. Králik)
Slovan: Greif – Čikoš, B. Sekulič, Božikov, Chouchoumis – L. Droppa (72. Savičevič), Rabiu – Hološko, Holman, F. Oršula (56. F. Kubík) – J. Mareš (84. Vittek)

Michalovce viedli, vyhral však DAC

Futbalisti Michaloviec na domácom ihrisku podľahli hráčom Dunajskej Stredy 1:2. Domáci otvorili skóre v úvode zápasu, keď sa presadil Sadam Sulley. Zemplínčanom však náskok nevydržal ani do prestávky – v závere prvého polčasu skóroval Erik Pačinda.

Hostia si napokon odviezli z Michaloviec tri body, po zmene strán zavŕšil obrat Dunajskej Stredy Eric Davis. DAC neprehral v štvrtom zápase po sebe a figuruje na 3. mieste v ligovej tabuľke, Michalovce sú deviate.

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:1)
Góly: 10. Sulley – 44. Pačinda, 71. E. Davis, ŽK: 19. Sviarčinskij, 29. Šimčák, 90.+ Božok – 16. Pambou, rozhodovali: A. Somoláni – Tomčík, Pozor
Michalovce: Kira – Sviarčinskij , Kavka, J. Carrillo, Božok – Grič – Koscelník, Žofčák (60. S. Danko), Turík, Šimčák (58. Regáli) – Sulley (75. Bragin)
Dunajská Streda: Macej – M. Živkovič, Šatka, T. Huk, E. Davis – M. Ljubičič – Pambou (46. B. Ľupták), Kalmár – Čmelík (83. Koštrna), Pačinda, Vida (61. Divkovič)

Prešov s výpraskom od Trenčína

Futbalisti Trenčína s prehľadom uspeli v Poprade, keď zvíťazili nad hráčmi Prešova jednoznačne 7:0. Hostia rozhodli už v prvom polčase počas desiatich minút – presadili sa Desley Ubbink, Giorgi Beridze a Antonio Mance. Po zmene strán dokonali skazu Prešova Hillary Gong, dvojgólový Rangelo Janga a opäť Beridze.

Tatran prehral tretíkrát po sebe, z víťazstva sa netešil ani v šiestom dueli v sérii. Trenčín dosiahol druhý trojbodový zápis pod trénerskou taktovkou dvojice Cifranič – Marčok.

1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 0:7 (0:3)
Góly: 60. a 78. Janga, 33. a 89. Beridze, 27. Ubbink, 37. Antonio Mance, 46. H. Gong, ŽK: 66. R. Černák, 76. Petko (obaja Prešov), rozhodovali: Glova – D. Hrčka, Roszbeck
Prešov: J. Talian (44. Ferenc) – Petko, P. Jacko, Udeh, Miliutin – J. Dzurík, P. Katona – Issa Adekunle (65. T. Sedlák), R. Černák, Streňo – Wiezik
Trenčín: Šemrinec – P. Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Van Haaren, Ubbink (70. Zubairu) – H. Gong (77. Paur), Antonio Mance (47. Janga), Beridze