Dva góly Maka pri neskutočnom obrate Zenitu, súperom Trnavy bude Ľubľana

Nevídaný obrat, pod ktorý sa dvomi gólmi podpísal slovenský krídleník Róbert Mak, sa podaril futbalistom Zenitu Petrohrad. Vo štvrtkovej odvete 3. predkola Európskej ligy dokázali napriek oslabeniu o jedného hráča zmazať manko 0:4 z prvého zápasu, v predĺžení pridali ďalšie štyri zásahy a Dynamo Minsk zdolali vysoko 8:1.

16.08.2018 19:04 , aktualizované: 23:40
Róbert Mak Foto: ,
Róbert Mak strieľa gól z penalty gól Zenitu Petrohrad do siete Dynama Minsk.

Zenit v úvodnom stretnutí na ihrisku súpera šokujúco prehral 0:4 a pred domácou odvetou nemal veľké nádeje. Tie stúpli, keď vyhrával od 66. minúty 2:0, no o šesť minút neskôr prišla ďalšia rana.

Stredopoliar Leandro Paredes dostal druhú žltú kartu a domáci dohrávali v desiatich. Napriek tomu dokázali streliť potrebné dva góly, keď sa dvakrát v rozmedzí štyroch minút presadil Arťom Dziuba a poslal duel do predĺženia.

V ňom Zenit inkasoval v 99. minúte a v tom momente potreboval na postup opäť dva góly. Petrohradčania však strelili ešte štyri. V druhej a tretej minúte nadstaveného času skóroval aj Mak, pričom prvý dal z jedenástky. Na ihrisko vybehol v 102. minúte. Pred jeho zásahmi dostal červenú kartu hosťujúci Maxim Švecov.

Futbalisti Olomouca zvíťazili v odvetnom zápase na pôde Kairatu Almaty 2:1 a potvrdili postup do záverečného 4. predkola.

Pred týždňom v úvodnom vzájomnom súboji vyhrala Sigma doma 2:0. Hanák dnes na ihrisku kazašského vicemajstra poslal v 19. minúte do vedenia Martin Nešpor a šesť minút po prestávke pridal poistku David Houska. Potom už len znížil striedajúci Márton Eppel. Hostia dohrávali zápas v deviatich bez vylúčených Juana Felipeho a Isaela.

Olomouc si o premiérový postup do základnej skupiny zahrá so Sevillou.

Futbalisti FC Spartak Trnava spoznali vo štvrtok meno súpera v play off Európskej ligy. V boji o miestenku v základnej skupine druhej najprestížnejšej klubovej súťaže kontinentu nastúpia proti slovinskému klubu NK Olimpija Ľubľana. Úvodný duel týchto dvoch tímov je na programe 23. augusta, odveta príde na rad o týždeň neskôr 30. augusta.

Olimpija vypadla hneď v úvodnom predkole Ligy majstrov proti azerbajdžanskému Karabachu, ale následne vyradila v EL severoírsky FC Crusaders s celkovým skóre 6:2 a fínsky HJK Helsinki 7:1.

Futbalisti AEK Larnaka zdolali v odvete na domácom trávniku Sturm Graz vysoko 5:0. Pod triumf sa podpísal hetrikom macedónsky ofenzívny stredopoliar Ivan Tričkovski. Larnaka v ďalšej fáze narazí na AS Trenčín, ktorý vyradil Feyenoord Rotterdam.

FC Kodaň v základnej zostave so Slovákmi Jánom Gregušom a Denisom Vavrom zdolala v domácej odvete CSKA Sofia rovnako ako v prvom zápase 2:1 a postúpila do ďalšej fázy.

Dame N'Doye z Kodane sa teší z gólu do... Foto: SITA/AP, Anders Kjaerbye
Dame N'Doye Dame N'Doye z Kodane sa teší z gólu do siete CSKA Sofia.

Gruzínske Torpedo Kutaisi prehralo na pôde albánskeho Kukesi 0:2, no vďaka domácemu triumfu 5:2 postúpilo ďalej. V jeho drese odohral Miloš Lačný celý zápas a Marek Hlinka bol na ihrisku do 69. minúty. Menej radosti mal Tomáš Malec, keďže jeho Žalgiris Vilnius prehral doma s FC Sevilla vysoko 0:5 a so súťažou sa rozlúčil.

Do play off sa nepozrie ani Legia Varšava, ktorá po domácej prehre 1:2 v odvete iba remizovala s luxemburským Dudelange 2:2.

Odvety 3. predkola EL:

Kairat Almaty – Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Góly: 61. Eppel – 19. Nešpor, 51. Houska, ČK: 75. Felipe, 90.+4 Isael – prvý zápas 0:2, postúpil Olomouc

Progres Niederkorn – FC Ufa 2:2 (1:0)
Góly: 2. Alikin (vl.), 72. de Almeida – 51. a 90.+4 Paurevič – 1:2, postúpila Ufa

AEK Larnaka – Sturm Graz 5:0 (1:0)
Góly: 8., 67. a 80. Tričkovski, 65. Larena (z 11m), Taulemesse, ČK: 59. Lovrič (Graz) – 2:0, postúpila Larnaka

HJK Helsinki – NK Olimpija Ľubľana 1:4 (0:1)
Góly: 85. Chrisantus – 20. Abass, 72. Avramovski, 75. Rafinha (vl.), 90.+2 Brkič
zostava Olimpije: Ivačič – Putinčanin, Ilič, Zarifovič, Štiglec – Tomič (61. Bagnack) – Avramovski, Kapun, Kronaveter (65. Suljič), Savič – Abass (76. Brkič) – 0:3, postúpila Ľubľana

FC Kodaň – CSKA Sofia 2:1 (1:0) Góly: 23. a 64. N'Doye – 58. Evandro za domácich Greguš do 60. min a dostal ŽK, Vavro celý zápas – 2:1, postúpila Kodaň

Craiova 1948 CS – RB Lipsko 1:1
Góly: 85. Baicu – 39. Sabitzer – 1:3, postúpilo Lipsko

APOEL Nikózia – Hapoel Beer Ševa 3:1 (0:1)
Góly: 64. Caju, 79. a 90.+3 Lucas – 19. Ben Basat – 2:2, postúpila Nikózia

CFR Kluž – Alaškert 5:0 (2:0)
Góly: 19. Culio (z 11m), 45.+1 a 62. Omrani, 58. Hoban, 90.+2 Mailat – 2:0, postúpil Kluž

Žalgiris Vilnius – FC Sevilla 0:5 (0:3)
Góly: 6. a 83. Nolito, 7. a 44. Sarabia, 80. Arana za domácich Malec od 65. min – 0:1, postúpila Sevilla

Luzern – Olympiakos Pireus 1:3 (0:1)
Góly: 82. Demhasaj – 23. a 59. Christodou­lopoulos, 68. Guerrero – 0:4, postúpil Pireus

Maccabi Tel Aviv – Pjunik Jerevan 2:1 (0:1)
Góly: 55. Micha, 68. Atar – 11. Vojnov – 0:0, postúpil Tel Aviv

Zenit Petrohrad – Dynamo Minsk 8:1 pp (4:0, 1:0)
Góly: 22. Paredens, 66. Noboa, 75., 79. a 115. Dziuba (tretí z 11m), 109. Driussi, 120.+2 a 120.+3 MAK (prvý z 11m) – 99. Yahaya, ČK: 72. Paredes – 120.+1 Švecov Mak od 102. min – 0:4, postúpil Zenit

Dynamo Brest – Apollon Limassol 1:0 (0:0)
Góly: 86. Nechajčik – 0:4, postúpil Limassol

LASK Linz – Besiktas Istanbul 2:1 (1:0)
Góly: 42. Victor, 69. Frieser – 90. Negredo, ČK: 90.+2 Negredo – 0:1, postúpil Besiktas

Atalanta Bergamo – Hapoel Haifa 2:0 (0:0)
Góly: 71. Zapata, 90.+2 Cornelius – 4:1, postúpila Atalanta

FC Bazilej – Vitesse Arnhem 1:0 (1:0)
Gól: 30. Ajeti, ČK: 27. Clarke-Salter (Vitesse)
Bero za hostí do 28. min – 1:0, postúpil Bazilej

Bröndby Kodaň – Spartak Subotica 2:1 (0:0)
Góly: 68. Kaiser, 90.+2 Wilczek – 80. Glavčič, ČK: 11. Kabongo (Kodaň) – 2:0, postúpila Kodaň

Dudelange – Legia Varšava 2:2 (2:1)
Góly: 7. Stumpf, 17. Stelvio – 33. a 86. Kante, ČK: 90.+5 Kucharczyk (Legia) – 2:1, postúpil Dudelange

HŠK Zrinjski Mostar – Ludogorec Razgrad 1:1 (0:1)
Góly: 90.+2 Bilbija – 24. Keseru – 0:1, postúpil Razgrad

Lech Poznaň – KRC Genk 1:2 (0:2) Góly: 50. Cywka – 19. Samata, 45.+1 Trossard (z 11m) – 0:2, postúpil Genk

NK Maribor – Glasgow Rangers 0:0 – 1:3, postúpili Rangers

FCSB – Hajduk Split 2:1 (0:0)
Góly: 53. a 90.+3 Gnohere (prvý z 11m) – 82. Said – 0:0, postúpil FCSB

KAA Gent – Jagiellonia Bialystok 3:1 (1:0) Góly: 13. Awoniyi, 84. Jarmčuk, 89. David – 58. Pospíšil za hostí odchytal celý zápas Kelemen – 1:0, postúpil Gent

Partizan Belehrad – Nordsjaelland 3:2 (3:1)
Góly: 11. Miletič, 30. Jankovič, 35. Markovič – 9. Olsen, 76. Amon – 2:1, postúpil Partizan

Girondins Bordeaux – FC Mariupol 2:1 (0:0)
Góly: 54. Pundje, 56. Sankhare – 66. Fomin – 3:1, postúpilo Bordeaux

Burnley – Basaksehir 1:0 pp (0:0)
Gól: 97. Cork – 0:0, postúpilo Burnley

NK Rijeka – Sarpsborg 08 0:1 (0:0)
Gól: 83. Mortensen – 1:1, postúpil Sarpsborg

Rosenborg Trondheim – Cork City 3:0 (2:0)
Góly: 26. Šerbečič, 34. Soderlund, 58. Trondsen – 2:0, postúpil Rosenborg

Valur – Šeriff Tiraspoľ 2:1 (1:0)
Góly: 40. H. Sigurdsson, 90.+1 Halldorson – 68. Badibanga – 0:1, postúpil Šeriff

SC Braga – FK Zorja Luhansk 2:2 (0:0)
Góly: 65. Novais, 73. Horta – 70. Ratao, 83. Karavajev – 1:1, postúpil Luhansk

Viac na túto tému: #Róbert Mak #Dynamo Minsk #Zenit Petrohrad #Kairat Almaty #Sigma Olomouc