Mercedes má na dosah Pohár konštruktérov, pole position Hamiltona

V kolónke víťazov pretekov tejto sezóny okrem nich figuruje len meno Max Verstappen. Misky váh sa nakláňajú striedavo na strany oboch.

01.10.2016 12:40
Lewis Hamilton Foto: ,
Lewis Hamilton odštartuje v Sepangu pred Nicom Rosbergom a Maxom Verstappenom.

Nik si netrúfne odhadnúť, ktorý z nich sa bude tešiť na konci vyrovnaného ročníka. Lewis Hamilton a Nico Rosberg cez víkend pokračujú v boji o titul na Veľkej cene Malajzie, šestnástom dieli seriálu formuly 1.

Pre Mercedes môžu v predstihu zaistiť tretí titul v Pohári konštruktérov za sebou. Stačí im získať o päť bodov viac ako jazdci Red Bullu. „Sezónu môžeme už teraz označiť za fantastickú. Rešpekt si zaslúži každý člen tímu,“ povedal Rosberg pre Autosport.com­. Nemec je k titulu o niečo bližšie.

Pred svojím britským prenasledovateľom má osembodový náskok a môže vyhrať štvrté podujatie v rade. „Užívam si, že sa mi darí, o majstrovskom titule je však priskoro hovoriť. Situácia sa môže otočiť, Lewis je blízko a netreba zabúdať ani na Sebastiana Vettela, ktorý by rád zopakoval triumf spred roka,“ povedal Rosberg.

Jeho krajan Vettel má v Sepangu rovnaký počet triumfov ako titulov šampióna – štyri. V tomto roku sa však jemu ani tímu Ferrari príliš nedarí. „Šanca na víťazstvo existuje vždy. Zlepšujeme sa, cez víkend otestujeme nové súčiastky. Uvidíme, aký vplyv na nás budú mať vysoké teploty asfaltu a zmeny na trati,“ uviedol Vettel. Na mysli mal upravené zákruty či nový povrch okruhu. Vďaka nim by mohli najmä preteky priniesť drámu.

Víkend v Malajzii tradične sprevádzajú horúčavy, na nedeľňajší štart (9.00 SELČ, priamy prenos Sport2) predpovedajú meteorológovia ľahký dážď.

Britský úradujúci majster sveta Lewis Hamilton z tímu Mercedes zvíťazil v sobotňajšej kvalifikácii časom 1:32,850 min a v nedeľu odštartuje z pole position na Veľkej cene Malajzie na okruhu v Sepangu v rámci tohtoročných majstrovstiev sveta motoristickej formuly 1. Druhú priečku vybojoval Hamiltonov tímový kolega Nico Rosberg, zaostal o 0,414 s. Tretí bol Max Verstappen (Red Bull) s mankom 0,570 s. Nedeľňajšie preteky odštartujú o 9.00 h SELČ.

Poradie MS – jazdci: 1. Rosberg (Nem./Mercedes) 273 b., 2. Hamilton (V. Brit./Mercedes) 265, 3. Ricciardo (Aus./Red Bull) 179, 4. Vettel (Nem./Ferrari) 153, 5. Räikkönen (Fín./Ferrari) 148, 6. Verstappen (Hol./Red Bull) 129. Pohár konštruktérov: 1. Mercedes 538 bodov, 2. Red Bull 314, 3. Ferrari 301, 4. Force India 112, 5. Williams 111.

Hamilton odštartuje z prvého miesta

Lewis Hamilton zvíťazil v sobotňajšej kvalifikácii časom 1:32,850 min a v nedeľu odštartuje z pole position na Veľkej cene Malajzie. Druhú priečku vybojoval Hamiltonov tímový kolega Nico Rosberg, zaostal o 0,414 s. Tretí bol Max Verstappen (Red Bull) s mankom 0,570 s. Nedeľňajšie preteky odštartujú o 9.00 h SELČ.

Hamilton v sobotu vybojoval jubilejný stý štart z prvého radu v kariére, podotklo verifikované twitterové konto F1. Viac štartov z prvého radu má na svojom konte len legendárny Michael Schumacher (116).

„Tak fantasticky ako dnes moje auto ešte v Malajzii nešlo. Užíval som si každé kolo,“ vyhlásil Hamilton. Ale spokojný bol aj Rosberg, hoci sa do prvého radu pretlačil až na poslednú chvíľu. „Už mnohokrát sme tento rok videli, že zvíťaziť z druhého miesta nie je nemožné,“ povedal nemecký jazdec.

VC Malajzie – sobota – kvalifikácia – výsledky: 1. Lewis Hamilton (V. Brit) Mercedes 1:32,850 min, 2. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes +0,414 s, 3. Max Verstappen (Hol.) Red Bull +0,570, 4. Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull +0,617, 5. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari +0,734, 6. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari +0,782

Viac na túto tému: #Lewis Hamilton #Nico Rosberg