Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

EL: Dobrí anjeli podľahli Tarantu

Slovenský basketbalový majster Dobrí anjeli Košice prehral vo svojom úvodnom vystúpení v základnej A-skupine Európskej ligy žien na palubovke talianskeho tímu Cras Basket Taranto 59:74. Ďalšie stretnutie odohrajú basketbalistky Košíc v Eurolige 3. novembra o 18.00 h na domácej palubovke s francúzskym družstvom USO Mondeville.

28.10.2010 22:21 , aktualizované: 22:45
Dobrí anjeli Žirková Foto:
Zuzana Žirková z Dobrí anjeli Košice.

A-skupina:

Cras Basket Taranto (Tal.) – Dobrí anjeli Košice 74:59 (22:14, 13:15, 24:14, 15:16)

Najviac bodov Taranta: Wambeová 17, Mahoneyová 11, Grecová 10
Zostava a body Košíc: Žirková 29, Dupreeová 7, Houstonová 6, Hricková a Musovičová po 3 (Jurčenková 6, Kupčíková 5, Číkošová 0, Čarnoká 0, Lawlessová 0, Kiššová 0)
TH: 24/18 – 10/16, fauly:14 – 24, trojky: 2 – 5

Začiatok zápasu vyšiel domácim basketbalistkám, ktoré sa po 3 minútach dostali do vedenia 6:0. Potom Žirková a Hricková znížili na 4:6. Ešte v 5. min Žirková znížila na 10:12, ale potom za necelé tri minúty domáce basketbalistky 8-bodovou šnúrou ušli Dobrým anjelom na 10-bodový rozdiel – 20:10. V ďalšom priebehu stretnutia sa Košičanky márne pokúšali vyrovnať, najbližšie sa dostali k súperovi v 19. min, keď Houstonová znížila na 29:32, no záver štvrtiny znova patril Tarantu. Úvod druhého polčasu patril zvernkám trénera Štefana Sviteka, ktoré v 35. min po trojke Žirkovej znížili na dvojbodový rozdiel – 41:43. No ďalší 5-minútový úsek prehrali 2:16, čo definitívne rozhodlo o osude stretnutia.V zá­verečnom dejstve si Taranto vypracovalo až 25-bodový náskok 73:48, no Dobrí anjeli v závere skorigovali na 59:74.

Ďalšie výsledky 1. kola A-skupiny:
USO Mondeville (Fr.) – Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) 76:65 (13:20, 17:19, 22:11, 24:15)
Pécs 2010 (Maď.) – TTT Riga (Lot.) 66:60 (19:10, 17:17, 19:16, 11:17)