MS v cyklistike: Talentovaný Slovák bol blízko k najlepšej desiatke

Slovenský cyklista Martin Svrček obsadil 16. miesto na MS v cyklistike v cestných pretekoch jazdcov do 23 rokov.

23.09.2022 09:58
Svrček SZC Foto:
Martin Svrček v drese slovenskej reprezentácie.

Do cieľa v austrálskom Wollongongu prišiel Svrček v početnej skupine, ktorá mala stratu troch sekúnd na víťazného Kazacha Jevgenija Fjodorova.

Svrček bol jediný zo Slovákov v cieli. Samuel Tuka, Pavol Rovder a Lukáš Kubiš nedokončili. Preteky juniorov vyhral Nemec Emil Herzog.

Najlepší zo slovenských jazdcov bol medzi juniormi Samuel Novák na 40. mieste s mankom 11:50 min. Tomáš Sivok a Martin Jurík do cieľa neprišli.

MS v austrálskom Wollongongu – cestné preteky:
muži do 23 rokov (169,8 km):
1. Jevgenij Fjodorov (Kaz.) 3:57:08 hod, 2. Mathias Vacek (ČR) +1 s, 3. Sören Wärenskjold (Nór.), 4. Madis Mihkels (Est.), 5. Olav Kooij (Hol.), 6. Pavel Bittner (ČR),… 16. Martin SVRČEK všetci +3,… Samuel TUKA, Pavol ROVDER a Lukáš KUBIŠ (všetci SR) nedokončili

juniori (135,6 km):
1. Emil Herzog (Nem.) 3:11:07 hod., 2. Antonio Morgado (Portug.) čas ako víťaz, 3. Vlad van Mechelen (Belg.), 4. Paul Magnier (Fr.), 5. Artem Shmidt (USA), 6. Menno Huising (Hol.) všetci +55 s,… 40. Samuel NOVÁK +11:50, Tomáš SIVOK a Martin JURÍK (všetci SR) nedokončili