Sagana pripomenul dvoma spôsobmi. Nór vzdal Slovákovi svojský hold

Sören Waerenskjold ovládol úvodnú piatkovú etapu pretekov Tour de l'Avenir. Nórsky cyklista v špurte nedal šancu konkurentom a oslavou triumfu vzdal hold Petrovi Saganovi.

20.08.2022 18:46
Taliansko Cyklistika Giro 12. Etapa Foto: ,
Ilustračná snímka.

Pripomenul totiž pamätnú oslavu slovenského pretekára v štýle Forresta Gumpa z 3. etapy Tour de France 2012. Zo strany majstra Nórska do 23 rokov nešlo o náhodu.

Dôvod? Piatkový finiš sa uskutočnil v La Roche-sur-Yon, kde Sagan vyhral 2. etapu Tour pred štyrmi rokmi…

Ako pripomína špecializovaný portál Cycling-info.sk, na najprestížnejších a najťažších pretekoch pre jazdcov do 23 rokov štartujú aj Slováci Lukáš Kubiš, Pavol Rovder, Filip Lohinský, Samuel Tuka, Samuel Kováč a Lukáš Sokolík.

709304955 Čítajte aj Chvála i vďaka. Sagan každého nakopol, vraví Belgičan a pridáva dôkazy

Najvyššie z nich skončil v piatok Kováč, ktorý finišoval na 77. priečke. V sobotu bol spomedzi reprezentantov spod Tatier najlepší Kubiš na 43. pozícii, najrýchlejší bol Holanďan Casper Van Uden.

Sagan Tour Čítajte aj Sagan si zajazdil s Vlhovej trénerom. Neuveríte, čím na neho spravil dojem
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Sören Waerenskjold #Tour de l'Avenir