Zhodila väčšinu pelotónu. Diváčku čaká proces

Nepozorná diváčka, ktorá spôsobila hromadný pád v 1. etape na tohtoročnej Tour de France, sa napokon nevyhne súdnemu procesu.

13.10.2021 16:22
Tour de France, 1. etapa Foto: ,
Nešťastník Chris Froome po spomínanom incidente.

Organizátori Tour de France 31-ročnú ženu síce nežalovali, ale občiansky súdny proces ju napokon neminie. Informuje o tom web radsport-news.com.

Podľa periodika Ouest France je žena stíhaná za všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti a spôsobenie zranení, ktorých následkom je pracovná neschopnosť nepresahujúca tri mesiace.

Súdny proces sa začne vo štvrtok v Breste presne v čase, keď sa v Paríži bude konať slávnostná prezentácia Tour de France 2022. Žene hrozí rok za mrežami a pokuta 15-tisíc eur.

Tour de France, 1. etapa Čítajte viac VIDEO: Šialenec pri trati zhodil celý pelotón. V kolízii bol aj Sagan

Incident počas úvodnej etapy na tohtoročnej Tour de France bol vskutku zbytočný. Nepozorná fanúšička držala v rukách tabuľku s pozdravným nápisom starým rodičom "Allez Opi-Omi“ a keďže bola otočená chrbtom k prichádzajúcim cyklistom, nevšimla si ich.

Prvý z nich Tony Martin do nej vo veľkej rýchlosti vrazil a vzápätí spadol. Potom to isté postihlo aj väčšinu pretekárov, ktorí jazdili za ním.

Viacerí z nich si odniesli z nehody zranenia rôzneho druhu. Diváčka hneď po nečakanej udalosti zmizla z miesta činu, ale neskôr sa sama prihlásila na polícii.

34-ročný Nór Edvald Boasson-Hagen by mohol byť...
Leonardo Bonifazio je starším bratom...
+23Niccolo Bonifazio je taliansky rýchlik. Má 27...

Firma ASO ako organizátor Tour de France stiahla žalobu z dôvodu zachovania všeobecného mieru, ale upozornila na negatívne dôsledky takýchto skutkov. Asociácia cyklistických profesionálov (CPA) sa však svojej iniciatívy posunúť prípad na súd nevzdala.

„Bol to skutočne nezodpovedný čin, ktorý mal pre jazdcov vážne následky. Nejde nám o peniaze, ale o zvýšenie miery rešpektu a zodpovednosti ľudí voči cyklistom,“ vyhlásila generálna tajomníčka CPA Laura Morová.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba