K úniku sa pridal chlapec na chodníku. Gesto cyklistu chytilo svet za srdce

Schylovalo sa už ku koncu 4. etapy na populárnych pretekoch Okolo Británie. Desasť kilometrov pred cieľom bol päťčlenný únik, mal 3 a pol minútový náskok a taktizovalo sa.

12.09.2021 10:46
11

Televízne kamery v tej chvíli zaujal malý chlapec, ktorý si to na cestnom bicykli mašíroval po chodníku. Rýchlosťou, že stačil aj svojim o mnoho rokov starším kolegom. Zvládol tak sto, či dvesto metrov.

Keď si to všimol Pascal Eenkhoorn, Holanďan z tímu Jumbo-Visma, chlapca chcel obdarovať. V rýchlosti vytiahol bidon a odovzdal mu ho. Obrázky ihneď obleteli celý cyklistický svet.

Až neskôr sa ukázalo, kto bol tým záhadným chlapcom. Volá sa Xander Graham a ešte v ten deň sa stal strieborným medailistom na britskej National Criterium Series do 12 rokov. O pár hodín naštartoval svoj bicykel opäť, aby aspoň chvíľu sprevádzal aj profesionálny pelotón.

Jeho snahu si všimli aj organizátori a chlapcovi a jeho rodičom darovali VIP výlet na poslednú – nedeľňajšiu etapu.


Poďte s Pravdou na Slovan

slovan futbal súťaž

Po dvojročnej prestávke sa slovenský klubový futbal znovu dočkal zástupcu v skupinovej fáze jedného z európskych pohárov. Jeho česť bude v novovzniknutej Konferenčnej lige hájiť Slovan Bratislava.

Súpermi slovenského majstra budú FC Kodaň, PAOK Solún a Lincoln Red Imps. Prvým súperom belasých bude dánsky klub, ktorý privíta na Tehelnom poli vo štvrtok 16. septembra od 18.45.

Ak chcete tento atraktívny duel vidieť priamo z tribúny, zapojte sa do našej súťaže a odpovedzte na jednoduchú otázku. 4 z vás získajú po dve vstupenky na zápas ŠK Slovan vs. FC Kodaň. V hre sú 4 vstupnky na A tribúnu a 4 vstupenky na B tribúnu.

Súťažná otázka:

Ako sa volá kapitán futbalistov Slovana?

  1. Ibrahim Rabiu
  2. Vasil Božikov
  3. Vernon De Marco

Výhercovia lístkov sú: Peter K., Galanta Ľuboš G., Bratislava Peter K., Dunajská Lužná Jaroslava Á., Bratislava

Všetkým srdečne gratulujeme a prajeme pekný športový zážitok!

Súťaž bola ukončená. Výhercov budeme kontaktovať.
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
11 debata chyba
Viac na túto tému: #Okolo Británie