Švajčiarska cyklistka Marlen Reusserová získala na ME v talianskom Trente zlato vo štvrtkovej časovke elite žien.

09.09.2021 13:04 , aktualizované: 18:02
Tereza Medveďová Foto: ,
Tereza Medveďová.
debata (2)

Na 22,4 km trati za ňou o 19 sekúnd zaostala Holanďanka Ellen van Dijková, bronzovú medailu vybojovala exmajsterka sveta Nemka Lisa Brennauerová (+1:02).

Slovenka Tereza Medveďová skončila so stratou 6:16 min na poslednom klasifikovanom 33. mieste.

Stefan Küng zo Švajčiarska obhájil titul majstra Európy v časovke na cyklistickom šampionáte v talianskom Trente.

Na 22,4 km dlhej trati triumfoval s náskokom ôsmich sekúnd pred Talianom Filippom Gannom a pätnástich pred Remcom Evenepoelom z Belgicka. Slovák Ronald Kuba dokončil na predposlednom 38. mieste s mankom 4:15 min.

Preteky mužov do 23 rokov vyhral Dán Johan Price-Pejtersen. Druhý skončil nórsky cyklista Sören Wärenskjold s mankom 33 sekúnd, ešte o ďalšiu sekundu zaostal tretí Holanďan Daan Hoole.

Jediný Slovák v štartovom poli Lukáš Kubiš obsadil 35. priečku s odstupom presne troch minút.

Rakúsko SR Cyklistika MS Innsbruck Sagan Čítajte viac Sagan, hrozba šampionátu. Známy web si posvietil na favoritov

"Lukáš šiel od začiatku dobre, celkom rýchlo dobehol Bulhara, no ten sa ho na časovku veľmi nepríjemne chytil.

Ku koncu už Lukášovi dochádzali sily. Bolo to cítiť, ale podal celkom vyrovnaný výkon," povedal pre portál cycling-info.sk tréner Jakub Vančo.

V časovke žien do 23 rokov obsadila Nora Jenčušová 18. miesto, keď za víťaznou domácou pretekárkou Vittoriou Guazziniovou zaostala o 2:36 minúty.

Guazziniová triumfovala s náskokom 39 sekúnd pred nemeckou favoritkou Hannah Ludwigovou, tretia skončila ďalšia Talianka Elena Pirroneová.

"Prvá polovica časovky bola na moje pomery dosť slabá, o čom hovorí aj priemerná rýchlosť. Tá mala byť v prvej polovici lepšia ako v druhej a u mňa to bolo naopak.

Po obrátke som sa konečne rozbehla. Práve tam ma dobehla Ruska Novolodská. S tým som trochu počítala, pretože je to dobrá baba.

Juraj Sagan Čítajte viac Poznáme kompletné súpisky tímov na Okolo Slovenska. Pod Tatry prídu hviezdy

Cestou späť sa mi darilo držať s ňou kontakt. Potešili ma moje prejazdy technickými úsekmi, v ktorých som sa podľa mňa posunula.

Išla som to, na čo momentálne mám, až na tú prvú polovicu. Cítim, že mi treba ešte rok-dva, aby som mohla konkurovať ostatným.

Predsa len, štyri roky sú dosť veľké rozhranie," uviedla Jenčušová pre špecializovaný portál cycling-info.sk.

Cestná cyklistika – ME:

Muži – elite (22,4 km):
1. Stefan Küng (Švajč.) 24:29 min, 2. Filippo Ganna (Tal.) +8 s, 3. Remco Evenepoel (Belg.) +15,… 38. Ronald KUBA (SR) +4:15 min

Muži – do 23 rokov (22,4 km):
1. Johan Price-Pejtersen (Dán.) 25:35, 2. Sören Wärenskjold (Nór.) +33 s, 3. Daan Hoole (Hol.) +34,… 35. Lukáš KUBIŠ (SR) +3:00 min

Časovka žien do 23 rokov (22,4 km):
1. Vittoria Guazziniová (Tal.) 29:02,08 min, 2. Hannah Ludwigová (Nem.) +39 s, 3. Elena Pirroneová (Tal.) +46, …, 18. Nora JENČUŠOVÁ (SR) +2:36 min

Časovka elite žien (22,4 km):
1. Marlen Reusserová (Švaj.) 27:12,95 min, 2. Ellen van Dijková (Hol.) +19 s, 3. Lisa Brennauerová (Nem.) +1:02 min, …, 33. Tereza MEDVEĎOVÁ (SR) +6:16