PREVIEW: Etapa, ktorá má v DNA napísané meno Sagan. Musí mu pomôcť tím

Kolos Tour de France sa presúva do Ocitánie na juhu krajiny. Čaká nás prvá etapa s jedným – nie vážnym – kategorizovaným stúpaním.

08.07.2021 06:19
Tour de France 2021 Foto:
Tour de France 2021 - etapa č. 12.

Terén to však nie je jednoduchý, lebo kategorizované stúpania síce chýbajú, ale výškové metre nie. Na pelotón ich čaká až dvetisíc na trase dlhej 160 kilometrov.

Na trase je aj jedna špurtérska prémia v meste Uzés. Paradoxne, 20 bodov sa bude rozdávať len 20 kilometrov pred samotným cieľom. Otázkou preto zostáva, koľko špurtérov sa zapojí do boja, nie každý bude chcieť míňať energiu.

Peter Sagan Čítajte viac Sagan bojuje a zostáva motivovaný. S tým nikdy nemal problém

Iba 17 kilometrov pred cieľom bude 3,9 kilometrové stúpanie a šanca pre tímy nahodiť tempo a zbaviť sa ortodoxných špurtérov, ktorí trpia aj na menších kopcoch.

V samom závere to nebudú mať špurtérske vláčiky jednoduché, iba 800 metrov pred cieľom je ostrá pravotočivá zákruta, ktorá môže ich tempo narušiť.

Jemne technický záver naznačuje, že pretekári si budú musieť dať záležať na ideálnej pozícii.

Tour de France Čítajte viac Opäť sa ozvala bolesť kolena. Ledva som to došiel, priznal Sagan

Caleb Ewan, Tim Merlier a Arnaud Démare sú už doma. A pre Cavendisha je tých výškových metrov až príliš. Táto etapa má vo svojej DNA napísané meno Peter Sagan.

Okrem iného to znamená, že preteky bude musieť mať pod kontrolou Bora. Udávať tempo, dávať pozor na únik dňa a postupne sa zbavovať Saganových súperov.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Tour de France