Prestup s celým klanom. Saganova dohoda s novým tímom je na spadnutie

Holandský žurnalista Thijs Zonneveld v podcaste In Het Wiel prezradil, že Peter Sagan sa po sezóne presunie z tímu Bora-Hansgrohe do stajne TotalEnergies.

04.07.2021 07:22
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan.
debata (3)

Šumy už istý čas trvajú, ale podľa zákulisných informácií ľudí z pelotónu je dohoda takmer uzavretá, o čom píše aj portál indeleiderstru­i.nl.

Podľa tohto zdroja sa po piatich rokoch cesty Bory a Slováka rozchádzajú.

Francúzsky tím údajne hľadá nového dodávateľa bicyklov (jeho zmluva so spoločnosťou Wilier Triestina sa končí), čo by malo znamenať angažovanie značky Specialized, dlhoročného Saganovho sponzora.

Tadej Pogačar Čítajte viac Prvá vrchárska etapa priniesla veľké divadlo. Jej víťaza zatienil nový líder

Toto spojenie by malo byť súčasťou zostavy, ktorú si so sebou trojnásobný majster sveta vezme k novému zamestnávateľovi. Hovorí sa o podpise dvojročnej zmluvy.

„Táto domácnosť – nemôžem to nazvať inak – pozostáva z jedenástich mužov,“ vraví niekdajší cyklista Zonneveld o podpornom tíme. Cyklistické weby v tejto téme rady používajú aj spojenie Saganov klan.

Okrem jazdcov Daniela Ossa, Macieja Bodnara a Juraja Sagana doň patria aj fyzioterapeut Maroš Hlad, športový riaditeľ Ján Valach, ale aj tréneri, mechanici či mediálny manažér.

VIDEO: Výkony Petra Sagana na Tour sme v relácii Fair Play rozoberali s cyklistickým expertom Lukášom Timkom.

TotalEnergies by podľa holandského zdroja príchod tejto skupiny ocenil. „Total je veľká nadnárodná spoločnosť a Sagan dostáva od Specialized vysokú čiastku,“ tvrdí novinár.

Pretekári a tímy môžu oznamovať prestupy až po 1. auguste, pred niekoľkými dňami šéf Deceunincku-QuickStep Patrick Lefevere uviedol, že írsky víťaz zeleného dresu z vlaňajšej Tour (tento rok na nej nejazdí) Sam Bennett sa vracia z belgického zoskupenia do Bory.

Aj to by mohlo podporiť spečatenie Saganovho odchodu z nemeckej stajne.

Sam Bennett Čítajte viac Bennett sa vracia do Bory. Čo bude so Saganom?

„Každý vie, že o svojej budúcnosti môžem rozprávať až po 1. auguste. Každý sa ma na to pýta, ale ja nemôžem odpovedať,“ vravel Sagan pred štartom tohtoročnej Tour.

V súvislosti s jeho ďalším pôsobiskom sa hovorilo aj o QuickStepe, no Lefevere zdôraznil, že v tíme nedovolí vytváranie skupiniek.

„Chápem, že niekto ako Sagan by si rád priniesol so sebou niekoľko ľudí zo svojho vlastného tímu, ale ja nechcem žiadny separátny tím v mojom tíme,“ uviedol v máji šéf belgickej stajne.

Tour de France 2021 Čítajte viac PREVIEW: Druhý alpský test. Tour sa vracia tam, kde úradovali živly

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Bora-Hansgrohe #TotalEnergies
Flowers