Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Saganovi rivali zviedli majstrovský boj. Na sezónu sa lepšie naladil Van der Poel

Holanďan Mathieu Van Der Poel triumfoval v kategórii elite na MS v cyklokrose a získal svoj štvrtý titul majstra sveta.

01.02.2021 06:44
Mathieu van der Poel Foto: ,
Mathieu van der Poel.

Na druhom mieste prišiel do cieľa jeho najväčší rival Wout Van Aert z Belgicka, ktorý stratil 37 sekúnd. Bronz získal ďalší Belgičan Toon Aerts. Najlepší z trojice Slovákov Ondrej Glajza obsadil 37. miesto.

Súboj o víťazstvo ponúkol očakávaný scenár. Ihneď po štarte sa odpútali zo štartového poľa Van der Poel a Belgičan Wout van Aert a vypracovali si veľký náskok.

Van Aert vyzeral spočiatku silnejší, po páde Van der Poela sa navyše dostal do 15-sekundového trháku.Potom ho však zabrzdil defekt.

Van der Poel technické problémy súpera využil, rýchlo zmazal svoju stratu a navyše sa dostal do vedenia, ktoré viac nepustil.

Dvadsaťšesťročný Holanďan napokon prešiel cieľom s 37-sekundovým náskokom. Tretí Belgičan Toon Aerts mal manko 1:24 minúty.

MS v cyklokrose, výsledky:

1. Mathieu Van Der Poel (Hol.) 58:57 min., 2. Wout van Aert +37 s, 3. Toon Aerts (obaja Belg.) +1:24 min., 4. Thomas Pidcock (V.Brit.) +1:37, 5. Laurens Sweeck +2:05, 6. Michael Vanthourenhout +2:14, 7. Eli Iserbyt +2:18, 8. Quinten Hermans (všetci Belg.) +2:23, 9. Lars van der Haar +2:41, 10. Joris Nieuwenhuis (obaja Hol.) +3:15, … 37. Ondrej GLAJZA, 40. Matej ULÍK, 43. Jakub KURTY (všetci SR)

Viac na túto tému: #Mathieu Van der Poel #Wout van Aert