Kríza vedomia. Hviezda z Jumba zvažuje koniec kariéry

23.01.2021 16:04
Tom Dumoulin
Tom Dumoulin. Autor: ,

Holandský jazdec Tom Dumoulin z tímu Jumbo-Visma sa rozhodol oddýchnuť si od súťažnej cyklistiky.

Tridsaťročný rodák z Maastrichtu si takú cestu vybral ako formu na zvládanie tlaku, ktorá leží na jeho ramenách v profipelotóne. Priznal, že v ostatnom čase tento nápor nezvládal.

„Musím prísť na to, čo ako cyklista chcem. Prináša to so sebou neustály tlak a očakávania z rôznych strán,“ objasnil Dumoulin.

O minimálne dočasnom prerušení kariéry informoval iba niekoľko dní po tom, ako ho tím Jumbo-Visma po boku krajana Stevena Kruijswijka, Belgičana Wouta van Aerta a Slovinca Primoža Rogliča vybral za účastníka tohtoročnej Tour de France.

„Cítim sa, ako by mi niekto z ramien sňal stokilogramový batoh,“ prezradil v sobotu Holanďan.

20. Bob
		Stapleton - bývalý šéf
		tímu...
19. Julian
		Alaphilippe - na vlaňajšej Tour
		de...
+1718. Sylvan Adams -
		izraelsko-kanadský
		miliardár...

Unavený a bez energie

Dumoulin v roku 2017 vyhral prestížne etapové preteky Giro d'Italia, rok predtým získal na OH v brazílskom Riu de Janeiro striebro v časovke jednotlivcov.

V ostatnom čase mal viacero zdravotných problémov. Naznačil, že do profipelotónu sa už možno nevráti: „Ktovie, k čomu moja pauza povedie?“

Už koncom októbra 2020 Dumoulin priznal isté problémy. Pred 8. etapou odstúpil z pretekov Vuelta a Espaňa

„Nedávalo mi to viac zmysel. Som unavený, prázdny a bez energie. Mal som nabitý kalendár po letnom reštarte sezóny. Už na začiatku Vuelty som sa cítil unavený a ten pocit vo mne pretrval,“ uviedol vtedy na vysvetlenie Dumoulin.

Holanďan skončil siedmy na minuloročnej Tour de France, kde výdatne pomáhal Primožovi Rogličovi v boji o celkové víťazstvo. To sa napokon nepodarilo, favorizovaný Slovinec sa v záverečnej časovke musel skloniť pred mladším krajanom Tadejom Pogačarom.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku